Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » VIII. Vörösmarty Gimnázium...

VIII. Vörösmarty Gimnázium média szak szóbeli kicsit résztesebben?

Figyelt kérdés

VIII. kerület Vörösmarty Gimnázium vizuális kommunikáció szakára a szóbelire a segítenétek,hogy mely médiaszereplőket kell ismeri a múlt és a jelen ismert szereplői közül?

Valamint a ,,vitt kép" amiről beszélni kell nem teljesen világos, mondanátok példákat? Médiaval kapcsolatos legyen? Vagy ha én fotóztam pl. egy kirándulast akkor az is jó, és arról kell majd beszélni?


Amúgy 68 pontos irasbelivel (23/45) és 47 vitt ponttal van esélyem?



2018. febr. 3. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezekkel a pontokkal jó esélyed van.
2018. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Esetleg ötlet, hogy melyik filmeket jó ha ismerem, vagy miket ajánlotok, hogy megnézzem?

2018. febr. 4. 23:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt igy nem lehet tudni, nem igazán tárgyi tudást néznek. Inkább a kreativitást, a képességeket nézik. Ők ugy mondják azt nézik, hogy média szempontból ki hogy tanítható. Van pár feladat ahol fel kell ismerni színészt, politikust, ilyesmi embereket, de ez olyan apró rész, és olyan véletlenszerü, hogy épp ki lesz, hogy nem lehet és nem is érdemes rá készülni. Riport készítés is van pl, egy másik felvételizővel összeraknak, kérdezgetni egymást és utána elmondani mit tudtál meg róla.
2018. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A vitt kép vaéami feladat része volt, már nem emlékszem pontosan, de nem az volt a lényeg,vhogy mi van rajta vagy ki csinálta. Egy kreatív feladat része volt, szóval ne gondold túl. Talán valami történetbe kellett beleilleszteni. Volt ilyen képregny készítés szerű is. Hidd el, ha van hozzá érzéked ezzel a ponttal bekerülsz. Ha nincs akkor meg minek bekerülni.
2018. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ! Így már teljesen világos:)


Mindig is humán beállítottságú voltam, ez a vonal mostanában körvonalazódott bennem, hogy érdelekne.

Nem akarok megszállottan pl. riporter lenni, de sokat olvasok, érdekelnek a világ dolgai, elég jól kommunikálok, könnyen teremtek kapcsolatokat...

Szóval majd kiderül, hogy a szakemberek (a tanárok) meglátják-e bennem az "X Faktort" (amit még én is csak épp keresgélek magamban) :):)

2018. febr. 5. 22:14
 6/10 A kérdező kommentje:

63. vagyok a listán. A mult evben a 90. előző évben a 98. került be. Nagyon izgulok.

Amugy a szóbeli csúcs volt! Kár volt túlizgulni, igazatok volt! Tenyleg nem fontos milyen kép, stb. - itt rám voltak kíváncsiak - a szóbelin 44 pontot kaptam.

2018. márc. 24. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, azzal tuti bent vagy. A Vörösmarty szóbelije mindenkit elvarázsol általában, aki ilyen beálítottságú. Akinek nem tetszik, az meg úgysem oda való, mert kb ilyen a hangulat később is.
2018. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Huu köszönöm, bár még nem merek örülni igazán.. Igen, a szóbeli meggyőzött, hogy itt, ezt, ezekkel a tanárokkal szeretném tanulni:-)
2018. márc. 25. 10:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Benn vagyok!!!!
2018. ápr. 20. 20:34
 10/10 A kérdező kommentje:

Annak aki erre a kérdésre keres rá jövőre:


Tényleg, kár izgulni, felkészülni sem kell/lehet, a képeket sem kell túlagyalni amit vinni kell (nem saját készítésű kép). - Ehhez annyi segítség, hogy érdemes olyant vinni, amiről ki tudnál akár valami érdekes történetet kanyarítani.

Csak azt nézik, mennyire vagy bátor, fantáziadús, kreatív.

Mindenképp menjetek el előkészítőre, nagyon nagy segítség a szóbelire: ismerős a közeg, a téma, a tanárok, sőt még a gyerekek is - akik szintén jártak előkészítőre - plusz a "nagyok" is segítenek a szóbelin, és az előkészítőn is néha ott vannak. Ismerős arcok között könnyebb így...

Én már az előkészítőn összebarátkoztam jó pár emberrel, együtt szóbeliztünk, és most sokan osztálytársak is lettünk.... a felvételi eljárás, az előkészítő, a közös drukk már akkor összehozott minket.

A végleges lista óta hetente találkozunk, a fél osztály szinte mindig ott van. :) Így még soha nem vártam a szeptembert ennyire :)

2018. máj. 31. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!