Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi lesz szerintetek...

Mennyi lesz szerintetek 2018-ban a ponthatár a Semmelweis Általános Orvosi karára?

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki nem fogja megmondani neked, hacsak valaki nem lát a jövőbe. Honnan tudjuk, hogy idén milyen érettségiket fognak írni akik oda akarnak menni? Nézd meg az előző 3-4 év pontjait. És akörül, persze plusz és mínusz is előfordulhat.
2018. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly csökkent, így esélyes, hogy idén emelkedni fog. Az ok pedig prózai: tavaly javarészt a 98-as évjárat felvételizett (zömében), és ők demográfiailag kevesebben vannak, mint a 99-es évjárat. Ugyanis minél többen, minél magasabb pontszámmal jelentkeznek, annál magasabb lesz a ponthatár.
2018. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Lol.

Én pl 98-as évjáratú vagyok és rajtam kívül még nagyon sokan fognak idén érettségizni, mert sokan jövünk majd kéttannyelvűből, vagy más 5 évfolyamos iskolából. :)


Mondjuk az is igaz, hogy ebből nem fog mindenki orvosi egyetemre felvételizni.


Szerintem egyébként 440 fölé nem fog menni.

2018. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha aranyaiban nezed, akkor nem a reg erettsegizettek lesznek tulsúlyban, mivel tobb tízezer kozepiskolas van.
2018. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Altalaban 4 eves a gimnazium, szakkozep, nem 5. Nem mindenki jar NYEK-re.
2018. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az edddigi válaszokat! :)
2018. febr. 5. 14:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát így bőven az érettségik előtt azért ez egy elég meredek kérdés. :D

Legpontosabban tippelgetni majd csak akkor lehet, ha már lementek az érettségik, és megjelentek a statisztikák.

450 fölé azért szerintem nem fog menni, ha annyi pontot összeszedsz, akkor azért már szinte biztos lehetsz benne, hogy felvesznek.

2018. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kábé annyi mint tavaly +/- 10 pont. Ha biztosra akarsz menni, akkor próbáld úgy csinálni, hogy a tavalyi ponthatárhoz képest legalább 10 ponttal többre hajts. Azért 10 pontnál többet semmilyen szakon nem emelkedik a ponthatár egyik évről a másikra.


Az orvosi szak szerintem meg olyan, ahová nagyon sokan évekkel gimi után jelentkeznek, szóval a születési év alapján ezt nem lehet belőni.

Legfeljebb az érettségi nehézsége alapján lesz már jobban rálátásod, de ettől függetlenül a tutit akkor is csak július végén fogod megtudni.


Szóval taktikázás helyett legyen a cél a maximum kihozása minden tárgyból.


Üdv: egy 97-es évjáratú :'D

2018. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk utolsó, pont, hogy orvosin tavalyelőtt a vidéki egyetemeken majd' 20 pontos ponthatár emelkedés volt :D (egész konkrétan SZOTE-n 13, DOTE-n 16, POTE-n 17! - ellenben SE-n csak 5)

Úgyhogy simán játszhat ez a dolog elméletben, bár idén szerintem sem lesz ilyen extrém emelkedés (de csökkenés sem), mivel tavaly nem voltak olyan durván alacsonyak a ponthatárok, mint 2015-ben.

2018. febr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Hát akkor ezt benéztem :D De erre talán lehet az a magyarázat hogy sokan a SE-re készülnek ahol alapból magasabb a ponthatár mint más egyetemeken, szóval mindenki ahhoz mérten készül és nagyon sokan csak 1-2 pontokkal maradnak le. Szóval talán ha országos viszonylatba nézzük a legmagasabb ponthatárt, akkor ahhoz képest nincs 20 pontos emelkedés egy egyetemen se. Vagy nem tom':D

De hülyeség is ez a pontrendszer (ilyen rendszerű érettségi mellett) Állandóán csak emelkedik. Mi lesz 10 év múlva? 480 pont mint alsóhatár?

2018. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!