Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok minél több információ...

Tudnátok minél több információt mondani a Békásmegyeri Veres Péter Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Idén írtam felvételit. A matek 39, a magyar 50 pontos lett. Évek óta tetszik ez az iskola, és nagyon remélem, hogy felvesznek a 4 évfolyamos képzésre. Ha a matekot másfélszeresen nézem, 108,5 pontom van. Kítűnő lettem. Arra lennék kíváncsi, hogy aki abba az iskolába jár, hány ponttal hívták be szóbelizni? És a szóbeli hogyan zajlott, nehéz volt? Valamint aki oda jár, tudna tapasztalatokat mondani? Ki mennyire szereti? Minden információnak örülnék. Előre is köszönöm!

2018. febr. 4. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha másfélszerezek, akkor 114 pontom volt. És nekem a Veres szóbelije tetszett a legjobban. (Apáczai, Árpád, Rákóczi mellett) Nem volt nagyon könnyű, de nehéz sem. Az egyetlen szóbeli, amit élveztem. De végül nem odamentem, ezért arról, hogy milyen nem sokat tudok mondani. Bővebben: matekon meg kellett oldani 5 feladatot, amit be kellett adni + egy v. két feladatot a tanárok előtt kellett megoldani + elmondani. Magyaron egy kép alapján kellett kitalálni és elmondani egy rövid történetet, ill. elolvasni egy szöveget, amiről kérdeztek, ha sorra kerültél.
2018. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Aki még tud valamit, légyszi írjon! Előre is köszi!
2018. febr. 6. 06:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Veresbe járok, viszont a nyolcosztályos részébe. Röviden annyit kell tudni róla, hogy a matekot veszi komolyan, és a diákok nagy része a Műszakira megy innen. A nyelvet nem mondanám túl erősnek, és vannak olyan tantárgyak, amik fölöslegesek (latin, néptánc, szolfézs, furulya - bár csak a kezdeti években, szerintem nektek csak néptánc lenne). Az épület kissé már lepusztult, elvileg most tervezik újítani. Közösségi programok nincsenek.

Ez így leírva nem hangzik túl jól, de a negatívumok most fontosabbak, mint a pozitívumok.

Nekem jó a matek-, és a kémiatanárom, de pl. a fizikám nem.

Az osztályokban az igazán tehetséges tanulók száma kb. 2-7-ig terjed, tehát nem zsenik gyülekezete, bár sokkal jobb, mint egy átlagos iskola.

A tanárok közt vannak nagyon jók, de persze akadnak rosszak is, csak kevesebb számban.

Tehát a suli nem egy tökély, de szerintem így is sokkalta jobb csomó iskolánál.

Remélem segítettem, ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan.

2018. márc. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. márc. 13. 00:29
 5/6 anonim válasza:
29%
Szia! Gondolom mar késő .. en 4 osztályosba járok immár a 3. Éve. Rémes egy suli ez, a c osztalyokban nagyon sok a buta ember es a tanárok is szarok, eleg primitív egy tanári gárda sajnos :( remelem vegul nem ez volt az elso helyeden :(( de az elso évet meg szerettem :D azután viszont minnel hamarabbi menekülést ajánlok (a suli nem nehez, en 0 tanulással vagyok szinte kitűnő. De az érettségire nem keszulsz fel igy :D nem tanítanak a tanárok jol, az órák nagy részen normális vázlatot se tudsz összehozni.)
2018. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ így utólag is :)

Ezt a sulit választottam, és felvettek. A leírtak ellenére is, még mindig nagyon tetszik ez az iskola. Több ismerősöm is jár ide, és mindegyik szereti. És már néhány leendő osztálytársamat is ismerem, és nagyon jófejek:D De tényleg köszi a választ, és hogy őszinte voltál:)

2018. ápr. 30. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!