Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek igaz hogy a...

Szerintetek igaz hogy a középiskoláknál (mindhárom típusúra gondolok) (gimi, szakközép, szakmunkás), a 10. év végég szoktak a legrosszabb osztályzatok születni?

Figyelt kérdés
Mert ezt hallottam valahol.
2018. febr. 4. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. 9.-ben mivel új helyre kerülnek a diákok, új elvárások vannak még értem, ha rosszabbak az eredmények, de 10.-re szerintem a többség már jobban teljesít. Nálunk aztán 11.-ben volt hogy sokan rontottak a fakultációk miatt, túlvállalták magukat, majd 12.-ben sokan az érettségis tárgyaikra koncentráltak inkább és ezért néhány tárgyból elég rossz eredmények lettek. Belegondolva nálunk talán pont a 10. évben voltak a legjobb eredmények.
2018. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a 11. volt a legrosszabb.
2018. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig voltak néha 1-es, 2-es jegyeim amellett, hogy amúgy mindig 4,5 feletti átlagom volt. Nem lehet előre kiszámítani, hogy mikor kapsz egy olyan tanárt, aki ész nélkül osztogatja az egyeseket vagy irreálisan nehéz dolgozatokat irat valamelyik tantárgyból. Nekem pl volt egy magyartanárom, aki 9-10.-ben teljesen korrekt volt, tanulással lehetett nála jó jegyeket szerezni, aztán 11.-re valahogy megbolondult és a 4-5 haverjának adott csak ötösöket (olyan dolgokra, hogy megszólaltak órán és beírt nekik egy ötöst órai munka címszóval), a többiek meg kitehették a lelküket, nekik az egyeseket osztogatta óránként és a dolgozatai olyan nehezek voltak, hogy ritkán tudtam kettesnél jobbat írni. Nem értem, miért nem kell a tanároknak valami pszichológiai vizsgálatra járni minimum évente.
2018. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly 11ben (nyelvielőkészítő) 4,71es átlagom volt, 10ben talán 4,5, 9ben 4,4 talán, az idei félévem 4,63 2db négyes 2 db hármas, ebből 3 jegyet kell feljavítanom. Informatikából előrehozottat teszek, az idei évvégéhez tartozó osztályozom 5 lett. Szerintem változó kimennyire vállalja túl magát.
2018. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért hallhattad ezt, mert gimiben 10. osztályban van a legtöbb órája a diákoknak. A többi középsuliról nem tudok nyilatkozni, de feltehetőleg mindenhol így van. Nem ma voltam 10.-es (2 éve ballagtam), de ahogy emlékszem, 10.-ben volt az alaptárgyaink mellett fizika-kémia-föci heti 2 órában és pluszban bejött a heti 2 biosz is. Plusz nekünk 10.-ben volt informatikánk is. Asszem' a töri óraszámot a 9.-es 2-ről 3-ra emelték, habár a matek 4-ről 3-ra csökkent. Meg persze még volt rajzunk is meg énekünk is :D Így gyakorlatilag örültünk az olyan napnak, amikor csak 6 óránk volt. Pénteken meg szívtunk 7. órában :D És persze a mindennapos tesi is rendesen emelte az óraszámot. Sokszor 8. órában kellett maradnunk. Az alap heti 4 irodalom 1 nyelvtan kimaradt. Asszem' minden mást felsoroltam. Mivel nyelvtagos voltam, 10.-ben heti 5 óra németem plusz heti 3 angolom volt.


Ehhez képest 11.-ben heti 2 nap faktos nap volt, szóval azokon a napokon csak 5 óránk volt. És szinte már csak érettségi tárgyak maradtak, néhány kivételével (pl. etika, biosz, fizika).


A 9. is lehet nehéz olyan tekintetben, hogy "új a közeg", azonban én a 9.-et lightosnak éreztem, ahogy visszaemlékszek. Ugyanolyan óráim voltak mint 8.-ban.


Leterheltség szempontjából mindenképp a 10. osztály a legnehezebb.

2018. febr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eredményeket tekintve meg a 12. osztály az egyik, ha nem a legjobb. A legtöbben jó jegyekkel akarják magukat bebiztosítani és nem a duplázásra számolnak.
2018. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 timiandi ***** válasza:
89%
Az a legszebb, hogy én most vagyok 8.-os és pontosan olyan az órarendem, mint amit most írt egy előtt lévő válaszoló a TIZEDIKES órarendről!
2018. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!