Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Te puskáztál az érettségin?

Te puskáztál az érettségin?

Figyelt kérdés

Én semmit, a tételeket is megtanultam, egytől egyig.

Eddig akivel beszéltem, mind puskázott.


2018. febr. 4. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem puskáztam, nem is lett volna semmi értelme, maximum töriből vagy bioszból. Mindenem ötös lett, kivéve a töri, ami négyes.
2018. febr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Pár dolgot beleírtam a négyjegyű függvénytáblázatba, de ennyi.
2018. febr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. febr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egész életemben egyetlen egyszer puskáztam, amikor a tanár annyira sz*rt az egészre, hogy a második sorban a táskámból ki tudtam venni a könyvet és kikereshettem a válaszokat a pad alatt:D (amúgy a dolgozatot egy az egyben a könyvből másolta:D)


Érettségin (meg pár más vizsgán, több egyetemen is) volt olyan, hogy beleláttam a tételekbe, akár a címekbe, akár a csak a számokba, mert olyan hülyén volt "kitalálva", hogy hogyan / honnan kell húzni őket. Úgy gondolom, elég sok tanár nem fordít erre kellő figyelmet:)

2018. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt elmondanád, légyszi?
2018. febr. 5. 09:30
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
nem is gondoltam rá
2018. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok:

- amikor túl vékony lapra nyomtatják a tételek címét / számát

- amikor kisebb-nagyobb cetlik vannak, és ebből következtetni lehet a tétel címének hosszára

- amikor csak úgy behajítják a tételeket egy dobozba, és nem nézik, hogy mind lefordítva legyen.

Sosem "hajtottam" erre, de ha már kiütötte a szemem, akkor önkéntelenül is megnéztem, mit húzok. (Nem is hajthattam rá, hiszem előre nem tudtam, hogy milyen papíron, hogyan kell majd tételt húzni.) Egyébként tanárként biztos figyelnék arra, hogy elég vastag papírra nyomtassak, egyforma méretű csíkokat vágjak és lapjával lefelé fordítva az asztalról húzassam a tételeket vagy más módon biztosítsam, hogy minden tétel azonosnak tűnjön. De ha valaki erre sem veszi a fáradtságot...

2018. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már olyanról, hogy valaki úgy puskázott érettségin, hogy kikéredzkedett wc-re. Az érettségi előtt elrejtett papírfecniket az egyik fülkében lévő szemeteskuka alá, pont volt olyan, ami szerepelt a puskán, elolvasta és visszament. Nem bukott le elvileg.
2018. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minimálisan puskáztam.

- Matekból pár dolgot 100%, hogy beleírtam a függvénytáblázatba. Már nem tudom mit és hogy vettem-e hasznát, de hát az embernek nehéz megállni, hogy ne firkantson bele valamit, ha úgysem veszi észre senki.

- Német érettségin, ha jól emlékszem lehetett szótárat használni a levélíráshoz, én pedig egy csomó minden esetben elsüthető jó sablon/töltelék mondatot írtam bele apró betűvel a szótárba. Persze valójában ennek sem vettem olyan végtelenül nagy hasznát, mert bemagoltam őket.

- Matek érettségi végén annyira nem figyelt a tanár, hogy pár végeredményt megbeszéltünk a mellettem ülőkkel, ekkor esett le, hogy valamit elszámoltam és még tudtam javítani. (Tehát nem a megoldás menetét puskáztam, csak a végeredményem különbözősége miatt újraszámoltam.)

2018. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hàt én féltem, hogyegnézik a függvénytáblát, ezért direkt vett ki színújat a könyvtárból.

Velem rphadék volt az egyik tanár németen, mert egy perccel tovább írtam és orditozott, pedig màs is írta. A többi résznél nem lehetett szótárt használni meg ilyenek. Abba se írtam semmit.

Matekban meg engem zaklattak, hogy mondjam a megoldásokat, ezért a sajátomra nem jutotr idő. Én marha megtettem.

2018. febr. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!