Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e magyar egyetemen...

Makker kérdése:

Érdemes-e magyar egyetemen idegen nyelven tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mint már a kérdésben is megemlítettem, az iránt érdeklődnék elsősorban, hogy mennyire is érdemes idegen (speciel angol) nyelven tanulni. Az számomra tiszta, hogy hasznos és külföldön nagy előny, és ezért is kacsintgatok e-felé, mert külföldön tervezek egyetem után..viszont ha magyarul tanulnám az adott szakot ( Gazdálkodás és menedzsment) mellette ugyanúgy órákon szintén tanulnám az angolt. Második, ami még érdekel, hogy mennyire megerőltető, nehéz idegen nyelven tanulni? Van egy B2 szakmai nyelvvizsgám ( üzleti) elegendőe? A legnagyobb gond itt valójában a nyelvhozzájárulási díjon van, ami egyetemenként a 200 ezret üti. Ér-e ennyit angolul tanulni? Legfőképp, azoknak a válaszát (is) várom, akik ezeken tanultak..esetleg ismerösök által van belelátásuk. Miért döntöttek ez mellett? Köszönöm előre is a válaszotokat!

2018. febr. 5. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat aki angolul tanulta, hogy többet érjen vele, viszont megbánta. Nagyon le van butítva a szak angol nyelvű verziója, sokkal könnyebben elvégezhető mint a magyar. Pár tárgyat én is angolul vettem fel nyelvi kreditek miatt, sima középfokúval is könnyen tudtam követni. Szerintem nem ér ennyit, főleg ha azt számolod 7 szemeszternél már 1,4 millió megy el erre. Akkor inkább gyűjtögess és végezed el külföldön a mestert, hasznosabb lenne. Amúgy durván túl van árazva Bp-n a nyelvi hozzájárulás, vidéken van ahol 20 ezer Ft csak és az államisoknak a tandíjban benne van (nem mint BCE-n ahol az államis is százezreket perkál).
2018. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Esetleg azt is megtudnád mondani, hogy az ismerősöd hol tanulta?
2018. febr. 6. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
BGE-n
2018. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!