Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kaphatok azért ha ellógtam...

Mit kaphatok azért ha ellógtam egy fontos előadást?

Figyelt kérdés
Ma 11-kor már végezteünk és a suli beszervezett még egy bűnmegelőzési előadást. Annyira nem volt kedvem maradni még 1 órát, hogy inkább kiszöltem 2 osztálytársammal. A lazább tanárok észrevették de nem nagyon érdekelte őket a dolog, a vezetőség szerencsére nem látta. Viszont annyira hangoztattál hogy ez kötelező és fontos, kihagyhatatlan bűnmegelőzési előadás. Mit kaphatok egy ilyen lógásért ami tanításon kívüli program és nagyon fontos ottlenni?

2018. febr. 6. 11:29
 1/5 anonim válasza:
100%
Max az ofő lecsesz, kaptok tőle valami beírást. Semmi komoly.
2018. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fekete pontot
2018. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi csak 12.ben nem akartam semmi komolyat :D
2018. febr. 6. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazolatlan órát kapsz.
2018. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


2011. évi CXC. törvény - a nemzeti köznevelésről


46. § (1) A tanuló kötelessége, hogy

a) részt vegyen a kötelező és a választott, továbbá általános iskolában a tizenhat óráig tartó egyéb foglalkozásokon és szakmai gyakorlatokon,


Miután ez gimi, ezért neked nem kell 16 óráig bent lenned mindennap kötelező jelleggel (bár nekik is van kivétel- szülői/iskolai engedély), viszont mivel ez egy kötelező foglalkozás, ezért annak végéig bent tarthatnak középfokú oktatásban is, így gimiben is. A büntetést nem írja le a törvény, ugyanis az iskolai hatáskör, ezért ebben nem tudok segíteni. Általában igazolatlant, vagy szaktanári figyelmeztetést adnak, de mondom ez iskolai hatáskör (SZMSZ, házirend, vagy ezek alternatívái-iskolától függ).

2018. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!