Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Második diplomának, meglévő...

Második diplomának, meglévő otthoni gazdasággal tájrendező és kertépítő alapszak vagy levelezőnk kertész esetleg szőlész-borász és mellette dolgozni? 21/L vagyok.

Figyelt kérdés

Nagyon régóta gondolkodom ezen a kérdésen. 21 vagyok, most végzek egy társadalomtudományi alapszakon. Azt későbbieknek lehet folytatom, de sok felé mehetek, inkább hasznosítanám az ott megszerzett tudást másban. Egyetemen kívül is tevékenykedem: önkénteskedem, ami nyelvtanulás és némi kapcsolatitőkét takar. Alapjánvéve elmondhatom, hogy szerencsés vagyok, mert egy értelmiségi kör vesz körül (itthon is). Lassan a saját lábamra akarok állni, vagy a lépéseket megtenni felé. Zárójelesen leszögezem, hogy engem nem zavar, hogy az agrárium inkább a férfiak területe, tudom kezelni ezeket a helyzeteket. Itthon van egy gazdaság, amit lehetne fejleszteni, és család is tenné, de öregszenek. Szóval nyilván kérdés, hogy miért nem abban tevénykedem, és folytatom, de 18 évesen azt tartottam fontosnak, hogy továbbtanuljak. Mára látom, hogy jó dolgokat lehetne csinálni ezzel.


A tájépítész lenne a szívem csücske a (mintatanterv nagyon tetszik), de elhelyezkedés elég gyenge itthon. Nagyon érdekel a városfejlesztés, urbanisztika, ami a társadalomtudományból is sokat épít. Tudom, hogy nem egy építőmérnök lennék vele, viszont kapcsolódik az agrárhoz. Csak megint 3 évet iskolapadban tölteni (csak nappali képzésben indul) és úgy mesterre menni nem tartom a legideálisabbnak, már anyagi megfontolásokból. Ezaz, ami visszatartana. Nyilván nem akarok még 30 évesen is a szülők nyakán lógni.

Bár nem erőltetik itthon, hogy maradjak, mégis meg van a lehetőség, hogy amit egyszer kiépítettek, folytassa az ember, és fejlesszen, ami valljuk be valahol izgalmas, érdekel és nem utolsósorban nagyon szép dolog lenne. Elég sokrétű az érdeklődésem, és nem azaz abszolút a könyvek felett ülős ember vagyok, ha már az intellektüelemet ennyire fényeztem. (Nem, beképzelt se igyekszem lenni) Szerintem képes lennék egy önálló vállalkozóként megállni a helyem.

Emiatt gondolkoztam azon, hogy tanulnék, de levelezőn: kertészmérnök vagy szőlész-borász, amik megadnák ugyanazt az agrár végzettséget, ami manapság kell, hogy valaki egyáltalán földdel foglalkozhasson. Mellette dolgoznék hisz ezek általában egy-két napot vesznek el a hétből, akár az eddig megszerzett tudásomat hasznosítva. Későbbiekben, ha úgy gondolnám, kertészmérnökiről mehetnék mesterképzésre: tájépítész mérnökire, ami mondhatni a cél lenne.


Legalább is én így látom a jelen helyzetem, a család szerencsére támogat, bárhogy is döntök, de lehet ha egy külsős is véleményt mondana, sokat segítene átlátni a dolgokat.

Lehet viccelődni mindennel, hogy diplomás paraszt, kulák, vagy mégis mit akarok, kinek gondolom magam :D De akkor azt kérlek, normálisan tegyétek. Számomra ezek a lehetőségek adottak és én ezekből akarom kihozni a legjobbat. Köszi.


2018. febr. 6. 17:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!