Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a következő szakokkal kapcsolatban? (nemzetközi tanulmányok, anglisztika, építészmérnök, tájrendező és kertépítő mérnök)

Figyelt kérdés

nemzetközi tanulmányok, anglisztika - PTE/ELTE

tájrendező és kertépítő mérnök - SZIE

építészmérnök - PTE


Nagyjából hogyan néz ki a képzés gyakorlatban? Azt kaptátok, amire számítottatok? Okozott-e bármilyen irányú csalódást, meglepetést? Mennyire érzitek jó döntésnek a választásotokat a jövőtöket tekintve?


2017. máj. 21. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tájrendezőt ismerem: az elméleti képzés jó, a gyakorlati képzés jelentősen függ attól, milyen gyakorlati helyet tudsz szerezni magadnak a gyakorlati félévedben:S Az évközi gyakorlatok szerintem nem készítenek fel kellőképp a későbbi munkára, de mivel ez az egyetlen ilyen képzés, ez nem jelent hátrányt. (Másik diplomám is van, ott is gyatra volt a gyakorlati képzés, tehát ezt voltaképp a magyar felsőoktatásnak rovom fel, nem az adott szaknak)

Én jó döntésnek éreztem, érdekes szak, Magyarországon sajnos gyerekcipőben jár, pedig hasznos lenne! Egyre kell figyelni: nagyon nagy a túlképzés (kb. 5-8x)! Ha neked való, és tudsz kapcsolatokat építeni az egyetem alatt, akkor jó, de nagyon sok a pályaelhagyó is! De ez sem szakspecifikus, sok szakra jellemző ez is:( Könnyen be lehet kerülni, de ez nem jelenti azt, hogy elvégezni is könnyű! Bár a diplomába nem kerül bele a szakirány, a szakirányválasztás is jelentősen befolyásolja a későbbi elhelyezkedési esélyeket! (Jelenleg a településmérök specializáció talán a legkeresettebb, de ki tudja, mi lesz 5-6 év múlva...)

2017. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hazánkban a zárójeles részből utolsó hármat egyáltalán nem ajánlanám.
2017. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt ki tudnád fejteni, hogy miért nem?
2017. máj. 21. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!