Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a BGE PSZK kollégiuma?

Milyen a BGE PSZK kollégiuma?

Figyelt kérdés
Jövőre pszk-s leszek és megvan a lehetőségem, hogy albérletben lakjak, viszont nem szeretnék mindenről lemaradni és szeretnék új emberekkel megismerkedni. Milyen a kolesz? Magánélet, tanulási alkalmatosság, kolesz specifikus bulik?

2018. febr. 6. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha államis leszel akkor jelentkezz koliba, úgy 9300-at kell fizetni, kb annyit megér. Ha önköltséges leszel akkor 23 vagy 27 ezret kell fizetni, nem emlékszem pontosan, de annyit nem ér meg, akkor már inkább magánkoliban vagy albiban fizess kicsit többet egy szobáért ahol egyedül vagy egy szobában vagy max 1 emberrel osztozol. Semmi nincs a koliban amit amúgy ne tudnál csinálni, akkor van csak nagy ivászat amikor kari buli van valahol, de azért felesleges koliba menni, kolis buli úgy külön nincs, semmiről nem maradsz le ha nem vagy kolis. Új emberekkel úgyis meg fogsz ismerkedni, szóval csak emiatt megint felesleges. A koli amúgy jó, fel van újítva, kulturáltak a szobák is meg a zuhanyzók is (csak a kétágyas szobáknak van külön zuhanyzójuk, többieknek közös, emeletenként 1 férfi illetve 1 női zuhanyzó), a konyha jól fel van szerelve, a portások meg a koli vezetősége is nagyon jófej. Magánélet meg tanulás attól is függ, hogy kikkel kerülsz egy szobába, de általában az a jellemző, hogy valaki mindig van a szobában, szóval egyedül nem sokat leszel, és mindig van valaki aki éppen mást csinál bent (sorozatot néz, stb.) ezért tanulni szobában nem nagyon lehet, viszont le lehet menni a könyvtárba vagy ki lehet ülni a lift elé és ott lehet tanulni normálisan. Amúgy ki lehet olyat fogni, hogy valakinek a 2 szobatársa közül az egyik vagy esetleg mindkettő nagyon ritkán van bent munka vagy párkapcsolat vagy ilyesmi dolgok miatt, de nem jellemző. Összességében szerintem akkor éri meg ha államis leszel és/vagy kétágyas szobába tudsz kerülni. Amúgy nem ér annyit. El lehet viselni de nem kellemes azért amikor egy 6 négyzetméteres szobán osztoztok hárman, ha abból az egyik retket hagy maga után akkor takaríthatsz utána, minden este menni a közös zuhanyzóba meg hasonlók. Ha van lehetőséged albérletbe menni akkor inkább azt válaszd, jobban jársz vele.
2018. febr. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és egy jó tanács ha esetleg úgy döntesz hogy kolis leszel... Év elején nézd meg a szobabeosztásban, hogy melyik emeletre rakták be a kínaiakat és ha azon az emeleten vagy akkor inkább egy másik emelet konyháját használd azt meg próbáld minél messzebb elkerülni, mert azt ők ott gyakorlatilag a nap 24 órájában lefoglalják és rohadt büdös (de finom) dolgokat főznek. :D Komolyan, a takarítók nem egyszer panaszkodtak már, hogy jelezzük már igazgató úrnak, hogy kezdjen a kínaiakkal valamit, mert gyakorlatilag az egész emeleten nem lehet tőlük megmaradni ha főznek (mindig főznek) mert olyan büdös. Most épp a másodikon vannak, én csak azt nem értem, hogy a másodikon most akiknek a konyhával szemben van a szobájuk azok hogy vannak még életben. :D Ja, amúgy ha már takarítók, akkor itt van még egy kolis lifehack: valamiért a takarítóknak mániája nálunk, hogy a WC takarítását reggel 6-8 óra közé teszik (pont amikor a legtöbben mennének ugye), ezért próbáld meg nem akkorra időzíteni a dolgokat, mert akkor se fog beengedni az a drága asszony, ha már kint van ugyan de a padló még nem száradt fel. :D A konyhára ugyanez vonatkozik 8-10 óra között, szóval ne akkor akarj majd rántottát sütni, esélytelen. :D Hirtelen ennyi.
2018. febr. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cirka 9000 Ft/hó a koli, tehát nem drága. Egy szobába általában ketten vannak. Nekem az a bajom a BGE kolesszel, hogy eléggé az ivásról szól, meg a buliról, és nem lehet tanulni. Elég sok a lányos fiú, ezért lányoknak nem ajánlom. Néhány lányosabb fiú képes szoknyát és harisnyát is felvenni, hogy jól nézzenek ki. Sok múlik persze azon, hogy kivel kerülsz egy szobába. A szex mindennapos a koliban. Sokszor külsősöknek is kiadják a szobákat feketén.
2018. febr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

"Cirka 9000 Ft/hó a koli, tehát nem drága."


Ha államis vagy.


"Egy szobába általában ketten vannak."


Hárman.


"...eléggé az ivásról szól, meg a buliról, és nem lehet tanulni."


Aki tanulni akar az tud tanulni. Ott van lent a könyvtár, ki lehet menni a lift elé, van olvasó szoba, stb. Hány kolis buli volt eddig idén? 2-3? Annyira szól mindenkinek az ivásról meg a buliról amennyire akarja... Én például első félévben maximum ha 2x berúgtam koliban, de szerintem sokat mondok. Valaki meg ennyiszer volt józan... Egyáltalán nem szól az ivásról meg a bulizásról ha nem akarja.


"Elég sok a lányos fiú, ezért lányoknak nem ajánlom. Néhány lányosabb fiú képes szoknyát és harisnyát is felvenni, hogy jól nézzenek ki."


Melyik koli ez? Mert hogy nem a miénk az biztos. :DDDD


"A szex mindennapos a koliban."


Felnőtt emberek laknak bent, szóval ja... De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy beköltözik egy lány és sorban állnak a kanok a szoba előtt aztán lehet bemenni.

2018. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Huhh, köszi a választ srácok, különösen #1, #2, #4 :D

Valószínűleg így ezeket olvasva albérletben fogok lakni. Alapvetően könnyen ismerkedek, csak tartok tőle, hogy nem lesz rá lehetőség. Ha valóban így lesz, akkor meg majd jelentkezek évközben koleszba :D

Amúgy gazdinfóra megyek, valószínűleg fel is fognak venni államira.

2018. febr. 8. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha könnyen ismerkedsz akkor nem lesz baj. Ott a gólyatábor, lesz gólyatali, meg nekünk úgy volt, hogy a gólyatali ugye a gólyatábor előtt volt és már ott összejött egy kis társaság akikkel az egész tábort végigcsináltuk, meg még utána is jártunk el egy ideig bulizgatni. Előadásokon meg órák előtt is lesz lehetőség beszélgetni ismerkedni. Nem lesz baj ha nem vagy kolis ebből a szempontból. A suli mellett van egy kis kocsma (Zugló gyöngye), ott mindig fogsz találni PSZK-s embereket nap közben is, ott tudsz a legkönnyebben ismerkedni. Bőven lesz lehetőség így is hogy nem leszel kolis. :D Én igazából kb ha jól számolom akkor kb. 15-20 emberrel vagyok úgy jóban mióta felkerültem, de abból így hirtelen csak 4 jut eszembe akit a koli miatt ismertem meg. Mondjuk az igaz hogy velük valószínűleg nem találkoztam volna ha nem lennék kolis. De annyira nem nagy szám.
2018. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!