Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Év közben át lehet jelentkezni...

Év közben át lehet jelentkezni egyik egyetemről egy másikra? (szakon belül)

Figyelt kérdés
Van lehetőség arra, hogy mondjuk ELTE ÁJK-ról év közben PPKE JÁK-ra, ha nem tetszik az egyetem?
2018. febr. 7. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Intézményt váltani évközben nem lehet.

Szakot lehet csak, de azt is intézményen belül.

2018. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És félévkor? Vagy 2. félév után?
2018. febr. 7. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen ... Én is ezt próbáltam megtenni egy külföldi egyetemről a BMEre. Végül nem sikerült, de csak azért, mert a mostani egyetemem BASc (Bachelor's of Applied Sciences) diplomát ad. A BME meg BSc-t (Bachelor's of Sciences).


A 2 között van egy kicsi szint külömbség. A BSc lényegében többet ér, amúgy lazán át tudtam volna menni...


Ha most jelentkezel, legközelebb csak szeptemberben tudsz átmenni.


Keresd fel az egyetemet, ahova át szeretnél menni és ott érdeklődj. Ennél jobb tanácsot nem nagyon lehet adni.


A saját történetemet meg azért mondtam el, hogy elsőkézből tudom, hogy lehetséges :)

2018. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felvételizz a PPKE-re, és ha felvesznek, számíttassad be amit az ELTE-n tanultál.
2018. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!