Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet jelentkezni egyik...

Át lehet jelentkezni egyik egyetemről egy másikba? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Az Elte tanítóra jelentkeztem elsőnek, de lecsúsztam egy ponttal. Felvettek viszont a Károli Gáspár Református Egyetemre, Felsőfokú szakképzésre szociális munkára. Nem nagyon szeretnék odajárni, és irritál ez az egy pont. Van rá bármi lehetőség, hogy átjelentkezzek az elte tanítóra? Mi ennek a módja? felső fokúról lehet egyáltalán alapképzésre? Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 24. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet átjelentkezni, mivel nem ugyanaz a két szak. Marad az újrafelvételi.
2014. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( Azt megtudod mondani hogy a pótfelvételi eljárás hogy működik? Ha pótfelvételizek ugyanaz marad a ponthatár? Vagy általában megemelik? Akkor 2. félévtől kezdeném a sulit? Csak fizetősre lehet pótfelvételizni? (bocsi a sok kérdését:D)
2014. júl. 24. 23:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedben értelmetlen a pótfelvételi eljárásról való érdeklődés, mert egy képzési időszakra (jelen esetben a 2014 szeptemberében induló képzésekre) KIZÁRÓLAG egy helyre vehetnek fel az általános és a pótfelvételi eljárásban ÖSSZESEN. Tehát ha neked az általános eljárásban van (márpedig azt írod van) sikeres eredményed, és valahova bekerültél, akkor a pótfelvételi eljárásban NEM IS INDULHATSZ.


Átjelentkezni pedig két alapfokú képzés között sem egyszerű, nemhogy FSZ-ről BA-ra vagy BSc-re.

2014. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oh igazad van, ezt nem tudtam hogy ha máshova felvesznek nem lehet...hát akkor mindegy..köszi a választ. Még arra válaszoljon valaki légyszi, hogy ezen a szociális munka felső fokú szakképzésen, ha alapképzésben is megy a karon, kaphatok valamilyen módon diplomát? azt hallottam hogy ha ott maradok a 2 év után még nem tudom mennyi időt én is kaphatok diplomát...ez igaz? Vagy hogy működik?
2014. júl. 25. 01:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még sosem hallottam, hogy 2 év felsőfokú szakképzés után még két év valamilyen képzéssel diplomát kapnál. Ha nagyon nem akarsz erre járni, akkor ne iratkozz be idén és próbálj meg jövőre újrajelentkezni. Év közben még újra érettségizhetsz, nyelvvizsgázhatsz. Ezzel is jobb esélyekkel indulsz.
2014. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ez a terv hogy rakok egy nyelvvizsgát, csak nem tudom megéri-e előtte ezt a 2 évest kijárnom mert ugye diplomát nem kapok...és nem tudom mennyire fogadnak el szociális munkást diploma nélkül. Viszont most olvastam utána, hogy valahogy úgy van hogyha kijárom ezt a két évet és a kar indítja ugyanezt a képzést alapképzésen is (és indítja) akkor a 2 év után jelentkezhetek oda és beszámítják a 120 kreditemből 90-et. Ez akkor most azt jelenti hogy ugyanúgy felvételiznem kell majd a szociális munka alapképzésre, csak kevesebb időt kell odajárnom, tegyük fel 3 év helyett másfelet mert meglesz 90 kreditem?
2014. júl. 25. 10:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha elvégzed ezt a kétéves képzést, akkor utána lesz lehetőséged jelentkezni a szociális munkás alapszakra. Ha felvesznek, akkor a két évedet be tudod számíttatni, így három év alapképzés helyett neked csak kettőt kell kijárnod, mert ugye sok tárgyad meglesz a felsőfokú szakképzés miatt.


Egyébként én azt tudom neked tanácsolni, hogy ha nem ez az álom szakod, hanem tényleg a tanítás érdekel, akkor ne érd be mással. Próbáld meg jövőre!


Akárhogy is dönts, sok sikert kívánok Neked a továbbiakban! :)

2014. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Hát igen nagyon gondolkozom hogy most elmenjek-e, vagy ne mert igazából ez is érdekel, de a tanítás jobban...azt nem tudod hogy ha már van egy ifjúságsegítő okj-s szakmám, akkor azokat a tantárgyaimat itt a felsőfokún (ifjúsági és szociális munka) befogják-e számítani? :) Mert néztem és van pár ami ugyanaz..
2014. júl. 25. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát az egyforma tárgyaknál nagy az esély rá, hogy elfogadják, de ezt is iskolája válogatja. Erről majd csak ott tudnak bővebb információt adni.
2014. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi én azt szeretném kérdezni,hogy felvettek a Károlira szoc munkára ( ANA ) viszont az ELTE-re is ugyanerre a szakra. Félévkor át tudok jelentkezni az Eltére?
2014. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!