Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért dolgoznak egy alapítvány...

Miért dolgoznak egy alapítványi iskolában a bértábla alatti pénzért tanárok az állítólagos tanárhiány idején? és még amit kapnának azt se kapják meg rendesen

Figyelt kérdés

Valaki gyújtson fény az elmémben. Állítólag hatalmas tanárhiány van országosan és csomó iskola tárt karokkal várna szinte akármilyen szakost. És bértábla szerint fizetne nekik.


És akkor ott van egy szutyok nevesincs külvárosi alapítványi suli ahol omlik a vakolat ahol alig van fűtés mert nincs pénz ahol a krétát is a tanárok hozzák otthonról.

A fizetés lévén ez nem állami suli, így nem bártáblás hanem bőven alatta. Vagyis aki itt dolgozik kevesebbet keres bőven mintha elmenne kb bárhova máshova.

És mégis vannak itt tanárok.


És még nincs vége. Nem elég hogy eleve kevesebbet kapnak de még azt amit kapnának még azt se fizetik ki. Lehúzkodnak a fizetésből csonkán adják oda csúszva késve stb.

Játszanak csalnak a besorolásokkal a státuszokkal.

Max óraszámos tanárnak adnak 80%-os státuszt, vagyis óraszámának negyedét kapásból nem fizetik ki. De még azt a 80%-ot is csúszva késve.

És mégis vannak itt tanárok. Ha el is megy valaki lesz helyette új. Mindig találnak valami madarat.

Vannak akik évek sőt évtizedek (!!!!!!!!!) óta itt vannak ilyen feltételek mellett is.


Kérdés röviden: MIÉRT??


Én nem bírok rájönni.

Ott van nem messze innen egy állami suli. Magyar , angol tanárt keres. Az itteni magyartanár miért nem áll fel és megy 3 utcával arrébb normális fizetésért?


2018. febr. 8. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember nem mer munkahelyet váltani és ezért marad a rosszul fizető alapítványi suliban. Esetleg olyan tanárok is dolgoznak ott akiknek nincs meg a megfelelő végzettsége vagy kirúgták az állami iskolából.

Nekem van egy olyan ismerősöm akinek alkoholproblémái vannak es egy alapítványi suliban tanít fizikát.

Ha valaki normális és hiány szakja van (fizika, kémia, matematika) akkor nem értem miért tanít alapítványi suliban kevesebb bérért mint egy állami suliban.

2018. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én sem értem, de vannak ilyen emberek, akik nem hajlandóak váltani, bármennyire is rossz a meglévő.

meg az is lehet,hogy ragaszkodik a gyerekekhez, az osztályához, nem akarja cserben hagyni őket.

de igaázból én is elmennék, ha biztos hely lenne a másik(nem csak pár hónapra keresnek embert) és többet fizet.

2018. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt a 20% nem a negyede, hanem az ötöde.


Másrészt nem unod még ezt a kérdést kiírkálni állandóan? ...

2018. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyiszor írom ki ahányszor akarom.

Senki se tart fegyvert a fejedhez hogy olvasd.

2018. febr. 8. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!