Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolai lustaságot...

A középiskolai lustaságot egyetemen kinövik a diákok?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktam semmit tanulni, elég jó jegyeim vannak, próbaérettségiken 80%-100% között szoktam írni azokból a tárgyakból amik majd számítani fognak, és ezzel lazán bejutok (valószínűleg) bármilyen műszaki egyetemre.


Viszont kicsit félek, nem hanyagságból nem tanulok, egyszerűen hiába ülök le... Ideges leszek, és nem tudok koncentrálni, unom... Matekot meg a reál tárgyakat még úgy ahogy bírom, és abban bízok, hogyha majd csak ezeket kell tanuljam, akkor jobban bele fogok tudni mélyedni.


Ez kialakul magától? Vagy egyszerűen napról napra kell szenvedjek hogy kihúzzam a szokott taunulási időt több órára? Eddig mindig volt "vizsgalázam", amikor 1000-el tanultam reggeltől estig. De most az sincs. Punnyadok... Most lehet leszólni, hogy lusta dög vagyok, meg minden, és más az ételért küzd, én meg ennyire nem vagyok képes. De ez a valóság. És kíváncsi vagyok hogy mennyi energiát kell belevinni a dolgokba hogy kialakuljanak.


Persze, tudom hogy ez emberfüggő is, de ti hogy voltatok vele?



Szerintetek?



2018. febr. 8. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Emberfüggő.
2018. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha érdekel amit tanulsz akkor kinövöd ha nem, akkor nem.
2018. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ilyen voltam. Még így a 3. vizsgaidőszakom után sem alakult ki bennem az a tanulási rutin, amivel sok csoporttársam már a kezdetektől rendelkezett. A saját érdekedben mondom, hogy kezdj el tanulni. Nem azért, mert kell a jó érettségihez, hanem azért mert egyetemen vért fogsz izzadni.
2018. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lio77 ***** válasza:
100%

Úgy fogalmaznék,hogy ha vagy annyira "igényes",hogy nem a vizsgaidőszakban 3 hét alatt akarsz mindent megcsinálni,akkor hamar belejössz. Az emberek nagy részénél az szokott lenni,hogy elkezdődik az egyetem,ezzel együtt a heti 2 buli,ó nem kell járni előadásra,a beadandót elég 2 nappal előtte elkezdeni,stb. Aztán a 1-2 bukott tárgy,vagy át nem aludt éjszakák észhez térítik az embert. Persze van kivétel,de ő a 2. félév után már inkább abbahagyja.


Ha akarsz tanulni,fogsz is. Mindegy,hogy középsuli,vagy egyetem. A vizsgaláz nem gond,nekem a 3. év után is megvan,persze egészséges szinten,nem kell túlizgulni semmit.

Az egyetem annyival másabb,hogy ott nagyrészt azt tanulsz,ami érdekel(mivel konkrét szakra jelentkezel) persze van pár fölös tárgy ott is,de nem annyi mint középsuliban.

Hajrá :)

2018. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!