Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angolból nehéz 60%-os érettség...

Angolból nehéz 60%-os érettségit írni ha a nyelvtan nem igazán megy, de a szóbeli tételeket tudom?

Figyelt kérdés

2018. febr. 12. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Nem olyan nehéz a nyelvtani része, ha gyakorlod sokat akkor azt is simán meg lehet ugorni, ha nem is hibátlanul, de jó százalékban.


Meg attól is függ most milyen szinten vagy.

2018. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el járni magánórára, talán annak is majd hasznát veszem.
2018. febr. 12. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Olyan feladat, ami konkrétan a nyelvtanra (pl. ideidők vagy mondatszerkezetek) koncentrál nem nagyon van. Max. a nyelvhelyesség részében, de ott is inkább olyanok fordulnak elő, hogy mondjuk egy szöveget ki kell egészíteni prepozíciókkal, kötőszavakkal, névelőkkel vagy a zárójelben írt szavakat kell átalakítani (pl. igéből főnevet). Ezek szerintem nem nehezek, lehet gyakorolni. A többi feladatrészben pl. olvasásértés, hallásértés szerintem nem nagy hátrány, anélkül is meg lehet csinálni. Olyanok szoktak lenni, hogy pl. igaz vagy hamis, több lehetőség közül kell kiválasztani a helyes választ, össze kell párosítani a mondat elejét a mondat végével stb. A writingnál pedig a nyelvtant is pontozzák, de végülis, ha a többi szempont megvan, akkor nem veszítesz sokat.


Nem azt mondom, hogy ne tanulj és ne gyakorolj rá, mert úgysem lesz rá szükség, mert azért ez így nem igaz (pl. szerintem sok feladatnál jól jön, ha nyelvtan szempontjából is átnézed és nem csak a tartalomra koncentrálsz, mondjuk mikor mondatokat kell "összerakni", akkor ott könnyebb, ha felismered a szerkezeteket vagy ilyesmi), de szerintem alapvetően nem ezen múlik. Gyakorolj sokat, ha erre is tanulsz és jársz magánttanárhoz is, akkor az csak jó lehet. Sok sikert!:)

2018. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen szinten? Emelt, vagy közép?


Egyébként nem.

2018. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!