Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, aki egyetlen sort...

Van olyan, aki egyetlen sort írt csak a felvételi jelentkezéskor? Egyetlen, konkrét sulit, kart és szakot és semmi B terv? Mi az az egy?

Figyelt kérdés
2016. máj. 15. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
SOTE orvosi. Ennyi, és semmi több :)
2016. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs ilyen hülye, mivel 3 hely ingyenes, miért ne használná ki az ember?!

Akkor is kell B terv, ha az kevésbé tetszik, mert évet veszteni még rosszabb.

2016. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem rosszabb évet veszteni, mint olyat tanulni és olyasmiben dolgozni aztán évtizedeket, amit nem szeretsz. De akkor ezek szerint nem neked szólt a kérdés :)
2016. máj. 15. 21:23
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Én nyelvszakokat jelöltem meg (fordító szeretnék lenni), de február óta százszor elbizonytalanodtam, illetve a terveim is módosultak, mert akkor még anglisztikára akartam menni az ELTE-n, de most már jobban szeretnék néderlandisztikát, szerencsére azt is megjelöltem, meg ezen kívűl még 3 másik helyen anglisztikát, de most úgy vagyok vele, hogy ha a néderlandisztika nem jön össze, akkor lehet, halasztok, vagy valami, mert nincs kedvem anglisztikára menni, szerintem unalmas lenne. Ha tehát oda nem vesznek fel, ahová szeretnék, akkor nem tudom mi lesz. Nincs konkrét B tervem, de gondolkoztam au pairkedésen, vagy egész egyszerűen külföldi munkán, akár önkéteskedésen is, a lényeg a tapasztalatszerzés lenne.


Am osztálytársam ELTE-n pszchiológiát jelölt meg, egyetlen egy helyként. A múltkor kérdeztem, és azt mondta, biztos nem veszik fel, de őt nem érdekli. Majd jövőre újra neki fut, de ő azt mondta, nem akar kiesni a tanulásból és baromi kétségbe esne, ha nem vennék fel...

2016. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyengébbek kedvéért: Nem az a B terv, ha orvosi egyetem mellé bejelölsz irodalomtanárit csak,hogy menj valahova mert ez hülyeség, hanem egy másik egyetemet ahol ugyan ezt lehet tanulni.

Ha pedig egyetlen egy hely van ahol azt tanítják amit szeretnél, akkor meg döntsd el, hogy neked mi a fontosabb.

2016. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért sok sikert neki! Hány ponttal fut neki, kb.?
2016. máj. 15. 21:28
 7/16 A kérdező kommentje:
Neked is sok sikert a néderlandisztikához :)
2016. máj. 15. 21:29
 8/16 A kérdező kommentje:
5-s: köszi, hogy elmagyaráztad, most már mindenki érti! :) Szép estét!
2016. máj. 15. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem rosszabb évet veszteni, mint olyat tanulni és olyasmiben dolgozni aztán évtizedeket, amit nem szeretsz. De akkor ezek szerint nem neked szólt a kérdés :)


Hát igen, de ez már egy kicsit arról is szól, hogy valaki nagyon elfogult legyen egy egyetemmel kapcsolatban, hogy csakis oda akarjon menni, hiszen egy szakot 3 (vagy több) különöző helyen meg tudsz jelölni, már ha nem olyanról van szó, amit csak egy egyetemen oktatnak.


(előző voltam)

2016. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem is tudod mit fogsz tanulni, honnan tudod, hogy annyi szakbol, annyi egyetembol te azt az 1-et fogod egesz eletedben szeretni?:D


Ugyan az a szak indul sok egyetemen. Illetve minden szaknak vannak rokon-szakjai is.


Peldaul ha te mechatronikai mernok szeretnel lenni a BME-n, akkor gondolod hogy ugyanott a gepesz/mernokinfo, esetleg az orszag 5 masik egyetemen a mechatronika kinszenvedes lesz?


Orvosin pedig mondjuk Szegeden vagy Debrecenben borzalmas lett volna?


Termeszetesen semmi baj a csuszassal, de azert ha vannak nagyon jo B tervek, akkor nem muszaj elhulyeskedni a dolgot.

2016. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!