Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Barmelyik kozepiskolaba...

Barmelyik kozepiskolaba bemehetek erettsegire jelentkezni?

Figyelt kérdés
Bemegyek a legkozelebbi kozepsuliba, jelentkezek, befizetem a penzt es kesz is? Valakinek akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, segitene hogy van ez?
2018. febr. 12. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Ha nincs középiskolai jogviszonyod akkor kormányhivatalban kell jelentkezni és ott fizetni a díjat. Ezek után rendelnek ki egy középiskolába. [link]
2018. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha közép szinten akarsz érettségizni, akkor mehetsz közvetlenül egy választott suliba, de nem kötelező számukra, hogy fogadjanak.

Emeltre csak a kormányhivatalon keresztül jelentkezhetsz, ők középszintű vizsgára is fogadnak jelentkezést.

A pénzt csekken vagy átutalással kell fizetni.

2018. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már leérettségiztél, de nem állsz tanulói jogviszonyban, akkor két lehetőséged van:


1. Bemész a megyei kormányhivatalba az oktatas.hu-ról letöltötött jelentkezési lappal és jelzed, hogy érettségire szeretnél jelentkezni, majd ők elintézik, amit el kell intézni és adnak egy csekkett, amit be kell fizetni vagy pedig át is tudod utalni a vizsga díját (idén 21.000/ közép és 35.000/emelt) az Oktatási Hivatalnak. A vizsgadíj befizetését pedig igazolni kell, csatolni kell a jelentkezi laphoz, tehát onnantól kezdve lesz érvényes a jelentkezésed, amit visszavonni már nem tudsz. Majd később a kormányhivatal értesít a többiről, hogy mikor, hová kell menned stb. (erről többet nem tudok, mert én középiskolában jelentkeztem)


2. Bemész egy gimnáziumba (célszerű a volt sulidba, mert ott legalább ismernek és akkor biztosan segítenek is, de bármely középiskolában tudsz jelentkezni, csak nem kötelesek fogadni), jelzed, hogy érettségire szeretnél jelentkezni. Ők bepötyögik az adatokat, kitöltik a jelentkezési lapot (tehát nem neked kell). Ha középszintű érettségire jelentkezel, akkor az iskolának kell fizetned a vizsgadíjat, ha pedig emelt szintű érettségire, akkor el kell utalnod az Oktatási Hivatalnak. KÖZÉPISKOLBAN IS LEHET EMELT szintű érettségire jelentkezni (már többször is olvastam itt, hogy nem, emeltre csak kormányhivatalban lehet, de ez nem igaz!!!!!), csak majd ugyanúgy a kormányhivatal fog értesíteni a dolgokrótt, hiszen az emelt érettsétit ők szervezik. Én középsuliban jelentkeztem emeltre, kitöltötték a lapot, majd utána el kellett utalnom a pénzt (kell hozzá az egyedi érettségi iktatószámod) és mivel igazolni kell a vizsgadíj befizetését és a dokumentumot csatolni kell a jelentkezési laphoz, ezért vissza kellett mennem és csak akkor írhattam alá a jelentkezési lapot.


Mindkét esetben vidd magaddal a bizonyítványodat, az érettségi bizonyítványodat, a személyidet és a lakcímkártyádat, mert azt kérni fogják.

2018. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!