Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 hónap alatt fel lehet...

3 hónap alatt fel lehet készülni a történelem emelt érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos csak szinte az utolsó pillanatban jöttem rá, hogy nekem szükségem van a töri emeltre a továbbtanuláshoz, a többletpontok miatt.

Szeretem meg érdekel is a töri, de az anyaggal órán nagyon levagyunk maradva (2.vh elejénél tartunk 12.februárjában) ismételni órán egyáltalán nem fogunk.

A kérdésem azokhoz szólnak akik emelteztek már töriből vagy épp idén terveznek, hogy nekik mennyi időt vett igénybe a csak írásbelire készülés. Gondolok itt napi hány óra, nagyjából azalatt az idő alatt mennyi lecke, milyen tematika szerint, mennyi forrásra volt idejük, mennyi korábbi érettségi tesztek tudtak megcsinálni a tanulás mellett, hány százalékos lett végül az érettségi, vagy hasonló dolgok érdekelnének.

Elég maximalista vagyok, szeretnék minél jobb eredményt elérni nem csak a 45%-ot, hogy megkapjam az 50pontot, olyan 70-75% körülire törekszem.

köszönöm a válaszokat:)



2018. febr. 2. 23:51
1 2
 1/12 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Mi is ott tartottunk az anyagban akkoriban, 3 hónappal érettségi előtt. Többen is tettek közülünk emelt törit.

Sok sikert hozzá!

Csak tanulj minden nap.

2018. febr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán menni fog, bár én meg sem próbáltam, mert nem jártam faktra.

Bár a törinnagyon tanulós, otthon is menni fog.

2018. febr. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszónöm a válaszokat😊 majd írok, hogy sikerült.
2018. febr. 3. 10:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem ezeket a kérdéseket, Történelemre a legegyszerűbb felkészülni emelt érettségire,+ a matek ha van hozzá érzéked. Én 5hónap alatt készültem fel emelt biológiára,és kémiára faktra nem jártam mind2 érettségim 80% felett lett.Még akkori volt évfolyamtársam, ugyan ugy februárban az egyetemi jelentkezésnél döntötte el,hogy emelt töriből és németből érettségizik,úgy hogy végig reál tagozatra járt,igaz rendelkezett nyelvvizsgával. Annyi pontot elért,hogy felvették jogi karra.Az érettségi nem annyira nehéz mind sokan gondolják,jobb egyetemeken többet kell tanulni egy vizsgára mint középiskolában 1 évben saját tapasztalat.

Ha emelt törire készülsz mindenképp csináld végig az összes eddigi érettségi feladatot emelt és közép szinten is, a térképet jól tanulmányozd át Száray féle tankönyveket nem ajánlom a mostaniakat,egyedül a műszaki kiadós szárai könyvek voltam a jók. Írásbelire B. Mátyus Gyöngyi - Bori István emelt szintű 4. kiadását ajánlom megvan benne minden,hogy elérd a kívánt eredményt + mindenképpen néz Magyarország története sorozatot nagyon tanulságos és sokat lehet belőle tanulni.Szóbelire SG kiadványokat ajánlom,+napi min 3 óra tanulás.

2018. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen sokan mondják, hogy az egyetemen csupán egy-egy vizsgára többet kell tanulni mint az érettségire, de jelenleg még soha nem kellett ennyit tanulnom, így nem igazán tudom mivel összehasonlítani.

De megfogadom a tanácsod,B.Mátyus Gyöngyi könyvem van, és tényleg nagyon jónak tűnik,bár még eléggé az elején vagyok.

2018. febr. 3. 11:34
 6/12 anonim válasza:
Érdekes a dolog :) Mert ugyan ezt a kérdést akartam ki írni én is . De sokan le beszéltél róla hogy lehetetlen , inkább ne , stb . De megpróbálom . Esetleg írhatsz privátban, hátha tudunk segíteni egymásnak bármibe is :) .
2018. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is írhatsz, ha gondolod, mivel én is ugyanebben a pöcegödör helyzetben vagyok XD Bár hál' Istennek imádom a törit, úgyhogy talán nem lesz akkora kínszenvedés a felkészülés ámokfutása, csupán a többi tárgytól fog ellopni fontos órákat...
2018. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Sikerült felkészülni? Milyen eredményt értetek el? :)

2018. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Tényleg, hogy sikerült?
2018. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Végül 63% lett. A felkészülési idő végülis elég is lett volna, de "sajnos" másra is kellett készülnöm(nyelvvizsga, másik emelt érettségi)

De azért nem panaszkodom, jó eredményeim lettek,bár nyílván mindig lehetne jobb:D

2018. dec. 7. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!