Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenki érti az előadás...

Mindenki érti az előadás anyagát egyből?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek én sokszor úgy vagyok vele hogy egy csomó előadásra felesleges bejárni mert meg se értem amit elmond az előadó. Ez lehet az előképzettség hiányából vagy hogy nem forog olyan gyorsan az agyam vagy nem tudom.


Ti hogy vagytok vele?



2018. febr. 13. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

95%-ban megértem.

Én sokszor inkább azért nem szeretek járni, mert

- vagy csak felolvassák a diákat, ez itthon kényelmesebben és gyorsabban megy

- vagy rosszabbul magyarázzák, mintha a könyvből tanulnám - szóval így is időt spórolok meg.

Tisztelet a kivételnek!

2018. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy egyből nem értesz meg mindent, az egyetemen sok olyan tárgy van, ami nem volt eddig, rá kell hangolódni.
2018. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt olyan tárgyam, ami vizsgára állt össze teljesen az agyamban, amikorra már átláttam az összefüggéseket, és olyan is, aminél az első órán felvettem a fonalat, de olyan is, aminél valamit rögtön megértek, valamit még csak emészteni kell.

Nekem is volt olyan tárgyam, aminél rájöttem, hogy erre teljesen felesleges bejárni, mert vagy gyorsabban haladok, ha egyedül dolgozom fel, vagy annyira rosszul magyaráz a tanár, hogy mindegy, ott ülök vagy otthon tanulom, de olyan tanárom is volt, aki megmondta, hogy ő órán kiegészítő anyagot ad le, a követelmény ez meg az a könyv, jó tanulást:'D


Szóval szerintem nem feltétlenül gyenge elméjű az, aki egyes tárgyakat nem ért meg rögtön. Ha az összes tárgyaddal így vagy, a szaktársaid viszont értik a dolgokat, ott már lehet gyanakodni, hogy ez talán nem a te szakod.

2018. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mérnöki szakon vagyok és be kell valljam azért elég kevés tantárgy jön át amit nem az ,,elejétől" veszünk.

Pl, matematikából amikor leadja a tanár az elméletet mintha nem is magyarul beszélne. (bár erre elég kevesen is járnak be).

Vagy a fizika ahol tényleg próbálja előadni a tanár a dolgokat, de a mivel fizikából gyenge volt a középiskolám kb semmi nem maradt meg.


Ezért érdekelt hogy mindenkinek megy vagy másnak sem olyan egyszerű, de látom inkább az első :D

2018. febr. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!