Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mechatronikai Mérnöki szak...

Totolala kérdése:

Mechatronikai Mérnöki szak Óbudai Egyetem vagy Széchenyi István Egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok idén érettségizem, és úgy gondoltam, hogy másodiknak egy mechatronikai mérnöki szakot jelölök meg.

Először úgy döntöttem, hogy az elfogadhatónak tűnő Óbudai Egyetem ezen szakát választom, ám mivel vidéken lakom, a györi egyetem közelebb lenne.


Mit gondoltok a két Egyetem ezen szakáról? Milyen színvonalú az oktatás, mennyire nehéz ezeken az egyetemeket ezt a szakot elvégezni, s nem legutolsó sorban milyenek az elhelyezkedési lehetőségek a végzés után?


(Ha jól tudom, a Széchenyi az Audival van kapcsolatban, ami hasznos lehet, ha Mechatronikát végzek. Az OE milyen cégekkel áll kapcsolatban?)


Tehát OE vagy SZE?



2018. febr. 13. 19:28
 1/7 A kérdező kommentje:
?
2018. febr. 13. 19:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Most nincs időm részletezni, de ha én választanék akkor az Óbudaira mennék.
2018. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy az OE egy színvonalasabb iskola.. elég jó kapcsolatokkal, de a SZE nagyon elmarad tőle? Kapcsolatok terén ott az Audi, ami azért meghatározó Magyarországon.


Szeretnék még véleményeket 15.-ig!! Légyszíves!

2018. febr. 13. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Nos nem akarlak elbátortalanítani a SZE-mechatronika felől, de "Apánk", vagy egyszerűbben Petya(Dr. Horváth Péter) sajnos leépítés/kirúgás/ helyett előléptetésre került az elmúlt pár évben(tanszék vezetői tisztségbe), habár ez azt okozza, hogy kevesebb ideje van a diákokat szívatni. De még mindig elég nehéz a szak itt Győrben, inkább mondanám Gépészmérnök képzésnek elektros extra szívatással, csak így nem tanulod meg a gépész részt sem rendesen.
2018. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

+1 a #4-es sorstárs válaszára.


Ha Győrbe mész, mechatro helyett válassz mást, több plusz befektetett energiába kerül ott az a szak, mint amekkora előnyöd származhat belőle.


Gondolom az Óbudai kicsit jobb, meg vszeg elismertebb, de ha Győrben végzel, akkor is lehet jó munkahelyed. Az már rajtad múlik.

2018. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy a SZE-en nem jó a mechatronika?

Gondoltam rá, hogy az OE valamivel jobb, de nekem kényelmesebb lenne a Győr. Ér-e az OE BGK annyival többet?

2018. febr. 14. 21:42
 7/7 anonim válasza:

Bár már késő a te szempontodból, de a SZE egyik műszaki szakát sem javaslom. Sok tárgyat tananyag fellelési lehetetlenség nehezít. Olyan marhaságokkal kell foglalkoznod, ami csak az életedet nehezíti de többet tudni nem fogsz tőle. Bizonyos tanárok nem válaszolnak emailre, de van, aki szemtől szemben sem. Csak visszakérdez vigyorogvan, hogy: “Na vajon?”

Sokak nem törekszenek a hallgatók segítésére és esetenként, ha kijavítod, amit rosszul mondtak, csak annyit tudnak hozzátenni a témához, hogy “nekik már van diplomájuk”.


A nagy audis barátságról meg annyit, hogy és is bedőltem ennek, de koránt sem vezet oda olyan egyenes út. Nem jobban, mint Kecskemétről a Mercedeshez.


Remélem, te szerencsésebben választasz!

2018. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!