Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passziváltatni egyetemen...

Passziváltatni egyetemen bármilyen indokkal lehet? Megadják így is-úgy is? Első alkalom a szakomon

Figyelt kérdés
Nálunk még február 18-ig lehet. Kevés a pénzem és szeretnék dolgozni szeptemberig. Kell írni egy szöveges indoklást is, de most oda bármit lehet írni? Megadják a passziváltatást minden esetben, ha ez az első és még a határidőn belül nyújtom be?
2018. febr. 14. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Erről a Tanulmányi Osztályon kellene érdeklődni, de ha beleírod, hogy anyagi okokból kérvényezed a passziváltatást, meg fogják adni.
2018. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez megkérdezhetem, hogy milyen egyetem? Mert normális esetben kényed-kedved szerint passziváltathatsz, még indokolnod sem kell. Ha meg nem jelentkezel be félévre, akkor automatikusan passzívra állít a rendszer.


Ilyen indoklásos passziváltatással csak orvosi egyetemen találkoztam eddig, ott viszont nem biztos, hogy meg fogják adni, mert ha olyan a tanterved, akkor lehet hogy kimaradsz egy olyan tárgyról, amit később már nem fogsz tudni megcsinálni (nem indítják) és ez egyenlő lenne a bukással.

2018. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szegedi Tudományegyetem.


Csak annyi hogy a tanulmányi rendszer űrlapkitöltő részén (modulo a neve) kell beadni a passziváltatási kérelmet és ott van egy ilyen pont az űrlapon, hogy "Indoklás", ahová lehet egy néhány soros kis szöveget írni.

2018. febr. 15. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!