Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a vizsgaszabályzatb...

Mit jelent a vizsgaszabályzatban az 5 alkalom? Nem 6 lehetőség van vizsgazni?

Figyelt kérdés

"Nftv. 59. § (4) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt."

Nem ertem, hiszen 6 alkalommal lehet vizsgazni ezt elmondták első félévben. Abban a cipőben vagyok, hogy nem sikerült 3/3-as tárgy, 5x voltam belőle vizsgazni, abból 4 egyes és egyszer nem tudtam már lejelentkezni, mikor kiderült, hogy nem tudok bemenni. Dékánit szeretnék kérni, de ez az 5 alkalom elbizonytalanít. Előző félévben egy ismerősömnek már a 6-ból 6 vizsgája 1-es lett, mégis kapott dékánit. Valaki tud segíteni? TO-n nem tudták.


2017. jan. 31. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 vizsga + 5 javító az szerintem = 6
2017. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor 5 sima vizsga + 1 dékáni es igy 6? Akkor a srácnak tavaly ilyen szempont szerint 7 vizsgája volt ?
2017. jan. 31. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

1 vizsga +5 javító és ez együtt a 6. Ha ez nem megy akkor vagy dékáni vagy kicsapnak.

2017. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindent megpróbálok, köszi ;)
2017. jan. 31. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!