Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A központi ponthatár az...

A központi ponthatár az állami ösztöndíj ponthatára?

Figyelt kérdés
Vagy ha megvan a központi ponthatár, akkor az az jelenti, hogy fizetősön vagy még csak benn?

2018. febr. 14. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A központi ponthatár ami alatt nem vehetnek fel, a 280 pont alatt semmilyen alapszakra, ha az állami szakokra vonatkozó központi határra gondolsz az meg azt jelenti, hogy az alatt államira nem vehet fel egyik egyetem se. Attól még hogy ezt eléred nem biztos, hogy benn vagy. Pl. PSZ-n 458 volt pár éve a központi ponthatár államira mikor felvételiztem, viszont az egyetemen 472-es ponthatár lett hozzá húzva. Ez azt jelenti, hogy akinek mondjuk 460 pontja lett annak hiába volt úgymond érvényes a jelentkezése nem vették fel államira. Fizetősre is külön ponthatár van, ennél is 280 a minimum, de a végén az számít hogy hol húzzák meg az önköltséges ponthatárt az egyetem adott szakán.


Lényegében a központi ponthatárok azt jelentik, hogy az alatt nem vehetnek fel semmiképp, ez alá nem mehet a végleges ponthatár, ebből van a 280 minimum meg szakonként egy magasabb. De ez mellett külön ponthatár van az állami képzésekre és az önköltségesekre amik egyetemenként és szakonként változnak.


Nem teljesen értem a kérdés alatt részt, úgyhogy csak gondolom hogy ilyesmire voltál kíváncsi :D

2018. febr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahaaaaa, azt hiszem értem. Azért kérdeztem, mert ugye most eduline kiírt pár előre meghúzott központi ponthatárt, de semmi kommentet nem fűzött hozzá arra vonatkozóan, hogy ez most mit jelent. Én is PSZ-re készülök, és azért lepődtem meg, mert ez a ponthatár 425. Már kezdtem örülni,hogy akkor ez lehet hogy az államira meghúzott előleges ponthatár lehet.
2018. febr. 15. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:
O szépen lejebb vitték, de mondjuk ez reálisabb is azért :) Ez csak arra van hogy ha ezt eléred akkor van esélyed államira bekerülni, ennél lejebb nem lehet a ponthatár, de ettől függetlenül lehet sokkal magasabb a tényleges ponthatár. Sajnos ez nem azt jelenti, hogy 425 ponttal már biztosan bent vagy. Viszont sok helyen nem indult állami egy ideje mert nem volt jelentkező aki elérte volna a ponthatárt, az ilyen helyeken szerintem kb ekörül lesz majd, de mondjuk pl BCE esetén szerintem ennyire nem megy le a ponthatár.
2018. febr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!