Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit szólnátok ahhoz ha az...

Ti mit szólnátok ahhoz ha az iskola arra kötelezne, hogy a telefonotokat le kell adni és ha meglátják nálad (szüneten kívül) akkor szaktanárit adnak?

Figyelt kérdés
Nyilván nem úgy értem, hogy csetelgetni egy haverral óra alatt hanem mondjuk csak az asztalodon van esetleg megnézed az időt vagy a zsebedben megzizzen mert fontos üzenetet hívást kaptál. Bár a legtöbb iskolában úgy van, hogy a telefonokat ki kell kapcsolni és nap végén be. De szerintem ezt sehol nem tartják. Van valakinek az iskolájában hasonló eset? Örülnék ha kifejtenéd a véleményed. Válaszokat előre is köszi.

2018. febr. 15. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem fejtem ki bővebben, mert így is csak a lepontozás lesz a nagy liberalista gyk-on, de támogatnám. Egy általános iskolás nem nagyon kap rettentő fontos hívásokat amikre órán reagálni kell.
2018. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"a zsebedben megzizzen mert fontos üzenetet hívást kaptál" - egy általános vagy középiskolás esetén nincs ilyen. Különben is, ha már "megzizzen", akkor ugye megnézed meg válaszolsz is rá. Egyetemen is csak órák között nézek rá a telefonomra.

"megnézed az időt" - erre való a karóra


Ha már a diákban nincs annyi, hogy magától eltegye, és csak a szünetben meg a tanítás után vegye elő, akkor jogos - bár igazából a szülőnek kellene olyan nevelést adnia, hogy ez evidens legyen.

2018. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

"megnézed az időt vagy a zsebedben megzizzen mert fontos üzenetet hívást kaptál"

A tűzoltóktól és aktív szívsebészektől nem venném el, náluk valóban fontos, hogy azonnal tudjanak róla, hogy menniük kell, percek is számítanak, élet múlik rajta.

2018. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek éppen itt lenne az ideje!
2018. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban le kellett adni, úgy ahogy írtad, bár akkor még nem volt mindenki a mobiljához kötve ennyire, maximum játszottunk rajta. Kellemetlen volt, előfordult olyan is, hogy valakinek ellopták a telefonját.

Gimiben már nem kell, mindenkinek a padján van, az időt simán meg lehet nézi doga közben is, csetelni meg ilyesmi nem igazán szabad. Pad alatt azért simán szoktunk, a tanárok tisztában vannak vele, ha valaki nem egész órán feltűnően bunkón csetel, akkor nem szólnak érte.

2018. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én általános iskolámban egy időben úgy volt, hogy reggel le kellett adni a telefonokat a portán (kikapcsolt állapotban) és délután kérhetted vissza, mikor végeztél. Olyan szempontból ezt jó dolognak tartom, hogy azért így nagyobb biztonságban van (bár egyébként még így is volt lopás...), ami főleg a kisebbeknél (mert ma már sok alsó tagozatosnak is van telefonja) fontos, akik még maguk sem tudnak normálisan vigyázni az értékeikre. Én 7.-es koromban kaptam telefont és azt hordtam is magammal, de valahol én is örültem neki, hogy ott talán jobb helyen van, mint nálam vagy a szekrényemben, mert az én osztályomban rengeteg lopás volt mindig (kajától kezdve, a pénzen át, a táskáig minden). Valamint napközben nem hiányzott, mikor végeztem a suliban és elindultam haza, akkor visszakaptam. Aztán idővel már mindenki hordta magával mindenhova a telefonját, én is és megmondom őszintén, hogy nem emlékszem, hogy azért mert lefújták ezt a kezdeményezést vagy pedig csak szimplán senki nem adta le és lazán vették, semmilyen büntetést nem kapott senki.


A gimnáziumban pedig már nem foglalkoztak vele. Órán a házirend szerint nem szabadott használni, de azért nyilván néhány embernél dolgozat közben puskázás céljából vagy unalmas órák alatt előkerült és vagy lebuktak, büntetést kaptak vagy sem. Volt olyan is, hogy a tanár kiemelte, hogy lehet használni pl. számolásnál vagy valamire rá kellett keresni a neten stb. Egyébként pedig szimplán le kellett némítani, hogy ne zavarja az órát, ha valaki hív vagy ilyesmi, de kint lehetett az asztalodon, nézhetted rajta az órát. Szünetekben is hasznát vettük, hogy ott volt nálunk és jó volt, hogy bármire kellett, fel kellett hívni valakit stb., akkor azt megtehettük. Akkor már biztosan nem bírtam volna azt ki, hogy reggel leadom és délután kapom vissza.

2018. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok

Azt még hozzáfűzöm, hogy emailekre, üzenetekre nem lehetett órán válaszolni, nem lehetett telefonálni stb., csakis abban az esetben, ha előtte szóltál az adott tanárnak, hogy fontos hívást vársz (mert középiskolás gyerek esetében is lehet ilyen, pl. én is vártam, mikor anyukám kórházban volt).


Valamint látom, hogy írták az órát, karórát...Nekem volt egy tanárom, aki rögtön az első óráján kikötötte, hogy nyugodtan nézze mindenki a telefonján az időt vagy, ha van karórája, akkor nézze azt, csak a faliórát ne, mert ha meglátja, hogy valaki azt nézi, akkor abból baj lesz. Ez így is volt, ha valaki rápillantot és a tanár észrevette, akkor őrjöngött, hogy hogyan merészeled, ne nézd az órát és hosszan kioktatta, hogy neki az a dolga, hogy ott üljön a tanórán, az iskolában és nem érdekli, ha utálja stb., stb....Úgyhogy én is a telefonomat használtam, mert a fali órát idővel inkább le is vettük, karórám pedig nem volt és most sincsen, mert tök feleslegesnek érzem, mikor van telefonom is.

2018. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk volt, hogy egyetemen előadás alatt is kiküldtek valakit azért, mert játszott. Középiskolában nem kellett kitenni, de nagy tiszteletlenség szerintem, ha tanár lennék, biztos kirakatnám óra elején.
2018. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Be sem engedném vinni. 20 évvel ezelőtt is életben maradtak az emberek, pedig nem volt a kezükben telefon. Mindenkinek van ma már, de viselkedni nem tanultak meg az emberek. Ilyen baromi fontos hívások nincsenek. Extrém ritkák.
2018. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a régi telómon se volt mobil net, a sokkal jobb telefonomon sincs, max játszani tudnék rajta órán, de nem ezért van a telefon. Volt olyan, hogy doga előtt egy padra kitettük, mert volt olyan diák más osztályban, hogy lebukott. Sok osztálytársam mobilozik órán, nem figyel aztán értetlenkednek. Én egy padra kitetetném óra elején óra végén meg elvihetik.
2018. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!