Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályfőnöki pótlék egyoldalú...

Osztályfőnöki pótlék egyoldalú elvétele egyben az of feladatok alól is felmentést ad? Vagy ingyenmunkát várnak?

Figyelt kérdés

Ha egy iskolában az eddig adott osztályfőnöki pótlékot elveszik egyoldalú döntéssel, akkor mi a helyzet az osztályfőnöki feladatokkal?

Akkor automatikusan azok is semmisnek tekintendőek? Majd végzi őket az aki pénzt kap érte alapon?

Ugyanis egy iskolában az összes vezetői és osztáylfőnöki pótlékot egyoldalúan elvették. erre jog szerint lehetőségük se lett volna mert ez jogszabályban rögzített pótlék nem önkényesen adható és elvehető.

Mégis elvették.

Kérdésem: ha én ezentúl of feladatok terén egy tollvonást se vagyok hajlandó tenni akkor mit tehetnek velem? Elvenni pénzt nem tudnak mert azt már elvették.

Egyéb?


2018. febr. 15. 19:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Kirúghatnak vmi mondvacsinált indokkal
2018. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Hát határozott idejű szerződés tanév végéig mely fel nem bontható idő előtt vagy ha felbontják akkor a le nem dolgozott is hónapok kifizetendőek.... csak nekem jó.

És akkor kérdés ugye hogy hol találnak tanárt a helyemre a hatalmas tanérhiány idején...

meg az is kérdés ki mernek -e rúgni mert ha én ezt az ügyet bíróságra viszem (jogszabályban rögzített juttatás elvétele) az fix bukta nekik. Ennyi eszük csak van.

2018. febr. 15. 19:10
 3/40 anonim ***** válasza:
64%
Fegyelmi, majd elbocsátás. Vagy ha jó fej az igazgató, és van rá lehetősége, akkor elveszi tőled az osztályt, és odaadja másnak. Senki sem kényszerít, hogy pedagógusként dolgozz.
2018. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Egyébként el is kezdtem a témát, ma of órám lett volna nem mentem be, mondtam majd bemegy az aki pémnzt kap az of feladatokért én nem kapok = nem megyek be.

Oltári balhé ordítás de akkor se mentem be. Aztán beküldtek valakit helyettem.

És a naplóírást is ezen a téren befejeztem egy tollvonást se.

Meglátjuk mi lesz.

2018. febr. 15. 19:12
 5/40 A kérdező kommentje:

"Fegyelmi, majd elbocsátás. "


Ühüm. Fegyelmi oka?

Hogy jogszabályban rögzített pótlék önkényes elvétele után nem voltam hajlandó a vonatkozó feladatot elvégezni?

Csak tessék. Másnap kereset be is adva a munkáltató ellen.

És akkor újra a kérdés ugye ha engem ki is rúg oké na és a helyemre? Adott helyen egyedül vagyok a szakommal és nyelvi szak.

Elküldenek találnak mást? Hát... nem.

2018. febr. 15. 19:14
 6/40 A kérdező kommentje:

"Senki sem kényszerít, hogy pedagógusként dolgozz."



Egyébként annyira bírom az ilyen szuperokosokat.

Senki se kényszerít..... senki.

Csak mondjuk a munkáltatót meg a Kjt és az Mt is kényszeríti a szóban forgó összeg kifizetésére... ha már a kényszerítésénél tartunk.

2018. febr. 15. 19:15
 7/40 A kérdező kommentje:

"Vagy ha jó fej az igazgató,"


Jó fej.... egy törvénysértő tolvaj.

2018. febr. 15. 19:18
 8/40 anonim ***** válasza:
49%
Azért ez elég gyerekes hozzáállás, hogy na akkor én nem megyek be aztán lesz ami lesz. Ha jogszabályban rögzítve van a pótlék akkor jelentsd az esetet és ne csak várj hogy vajon mi lesz. Amúgy meg simán találnak okot hogy miért rúgnak ki, nyelvszakos tanárból meg van bőven hacsak nem valami ritka nyelvet beszélsz.
2018. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
na, megjött az alapítványi sulis troll.
2018. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

"nyelvszakos tanárból meg van bőven"



Hahahhahha... a LEGNAGYOBB HIÁNY van matek tesi és nyelvszakosból.

A legnagyobb.

[link]


Tessék olvasni.

2018. febr. 15. 19:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!