Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a szakdolgozat meghatározás...

Mi a szakdolgozat meghatározása, lényege, célja?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ahol (annak ellenére, hogy ez a legfontosabb eleme) szinte sosem esik szó a szakdolgozatról, már ami a konkrétumokat illeti, ennélfogva el sem tudom képzelni ezt az egészet.

A neten kíváncsiságból nézegettem pár dolgozatot, főleg gazdasági képzésekről találtam, én viszont bölcsész szakon tanulok, ennélfogva szerintem nehezebb a dolgom, mert eleve sokkal elvontabb, kézzelfoghatatlanabb területen kellene valami újat alkotnom. Nem is igazán tudom, hogy ez hogyan lehetséges? Nyelvészetben vagy irodalomban hogyan lehet bármiről is újat mondani?

Nagyon elveszettnek érzem magam, s úgy érzem, sehol sem kapok segítséget ezzel kapcsolatban.


2018. febr. 15. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Nem a szakdolgozat a tanulmányaid legfontosabb eleme. Nagyjából az a lényege, hogy fel tudj dolgozni önállóan egy témát, és tudj írni róla 50 oldalt. Sok értelme nincs, a szakdolgozatok nagy részét valószínűleg senki sem olvassa a bírálókon kívül. A szakdolgozat a tanulmányaid végén kerül sorra, addig megismersz pár tanárt, akiktől kérhetsz javaslatot szakdolgozat témára, illetve megkérdezheted őket, tudják-e vállalni a témavezető szerepét.
2018. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
20%

Pont hogy a szakdolgozat a legfontosabb a tanulmányaid során. Lényegében arról szól, hogy a szakterületen belül valamilyen kutatómunkát végzel egy témában, ami érdekel téged és mindezt dokumentálod, kielemzed, leírod a tapasztalataidat (ha olyan jellegű témában kutatsz).


Az hülyeség, hogy senki nem fogja utána elolvasni... Ha jó munkát végzel és nem komolytalankodod el, akkor mások is fel tudják használni a munkádat, ami egyébként szakmailag elismerésnek számít, hiszen utalni fognak a munkádra. Sok cég csinálja azt is, hogy elolvassa a végzősök szakdolgozatát (feltéve, hogy nem teszik priváttá) és ha nagyon megtetszik nekik, akkor szó nélkül fel is vesznek, ami nem kis szó.

2018. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!