Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy Corvinus-os MSC diploma...

Egy Corvinus-os MSC diploma ér valamit külföldön?

Figyelt kérdés

Pl. Ausztriában vagy Németországban?

Angol nyelvű szakon tanulnék és ki is mennék Erasmus-ra egy félévre.



2018. febr. 16. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában egy msc diploma kint is jól jön, főleg ha van hozzá pár év szakmai tapasztalatod is lehetőleg multinál. Viszont kimondottan a Corvinus nem ismert külföldön, úgyhogy az egyetem neve sokat nem számít.
2018. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Egy hónapja voltam BCE-GTK Msc-s nyíltnapon, ott pont azt mondták, hogy van olyan híre ennek az egyetemnek, hogy ha majd külföldre kerülne valaki és megnéznék a diplomáját, akkor nem kevernék össze Budapestet Bukaresttel hogy hol is végzett az illető.
2018. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el le sem sz*rják. Senkit nem érdekel egy keleti blokkból jövő emberkének a diplomájának azon része, hogy melyik főiskolán / egyetemen végzett, miért? Mert azon kívül, hogy "Budapest, Balaton, pálinka, gulyás stb.." nem tudnak többet az országról. Gondolom Te sem vagy tisztában, hogy melyik a legjobb német egyetem és miért.. Akkor ők mitől tudnák egy náluk gazdaságilag jóval szerényebb ország oktatását. Egy cégnek az a lényeg, hogy legyen tapasztalatod, beszéld a nyelvet és ha valóban olyan a munka, akkor legyen meg hozzá a diplomád. Egy német felső vezetőnek a legkisebb fingja sincs róla, hogy mi az a Corvinus vagy a BGE vagy akármi.
2018. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nyílt napom csak az igazat mondják és nem azon vannak minél többen jelentkezzenek. :D Ausztriában pont annyira ismerik a magyar egyetemeket mint itt a többség az osztrákokat. Nyilván van valamilyen bécsi egyetem amit csak az ismer milyen aki járt oda vagy ismerőse ott tanult, kint nagyjából ugyanannyit mond a BCE neve, valami egyetem Bp-n amiről a többség nem is hallott még. Külföldön az egyetem neve számít a legkevésbé (nyilván más egy Yale, Harvard), sokkal inkább számít majd az erasmus, szakmai tapasztalat, nyelvtudás meg a konkrét szak. Az egyetem már csak részletkérdés, ha benne van a nevében BP legalább annyit be tud lőni egy osztrák HR-es, hogy a fővárosban tanultál, de többet nem mond.
2018. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

#4-es hülyeséget beszél, külföldön éppen hogy a szak nem számít legtöbb esetben (persze specializált állásoknál más a helyzet), hanem inkább az egyetem hírneve. Pl Wallstreeten is egy csomó bölcsész, történelem szakos emberke van, akik Harvardon vagy valamilyen Ivy league egyetemen végeztek.



Egyébként kérdező, tényleg nem ismerik külfölfön a Corvinust, viszont egy ismerősöm aki most ázsiában dolgozik befektetési angyalként azt mondta, hogy a Corvinuson szerzett tudása alapszakon olyan erős alapot adott neki, hogy msc-n tutorkodott is, úgyhogy semmiképpen sem jársz rosszul akárhogy is döntesz.

2018. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Hogy érted,hogy a szak nem számít?:D

Meg "Pl Wallstreeten is egy csomó bölcsész, történelem szakos emberke van, akik Harvardon vagy valamilyen Ivy league egyetemen végeztek. "

A Wallstreet véleményed szerint akkor azért híres mert azt nézik,hogy ki melyik iskolába járt és nem azt,hogy mennyire képes mindenkinek és mindent eladni?

Az itt tanuló ázsiai emberek teljesen arról híresek,hogy mind szegény és azért jönnek,hogy tapasztalatot szerezzenek, nem csak azért,hogy legyen egy diploma és mehessenek a már jól előre felépített családi céghez.

2018. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!