Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus CEMS képzése hogy...

A Corvinus CEMS képzése hogy működik? Alkalmas arra, hogy diploma után rögtön külföldön dolgozzak a végzettségem szerint? (LENT)

Figyelt kérdés

Corvinus pénzügy mesterszak mellé venném fel, persze ha bekerülök a Corvinusra.


Hogy működik pontosan? Két félév a képzés, egyik itthon, a másik egy választott külföldi egyetemen?

A fél éves szakmai gyakorlat pedig külföldön és így végül másfél éves a képzés?


Közben a hallgató ugyanúgy halad a "normál" szakjával is?



Egy CEMS végzettséggel, a pénzügy mester mellett van esélyem arra és szerintetek mennyi, hogy a diploma után ki tudjak menni mondjuk az Egyesült Királyságba és pénzügyi területen dolgozzak?



Elnézést, de nem vagyok túl tájékozott még a témában.

A hivatalos leírások pedig ez utóbbiakat főleg nem tartalmazzák.



A túljelentkezés nagy szokott lenni a Corvinuson? Mert nem olyan kevés ember kerül be, csak ha sokan jelentkeznek, akkor válhat problémássá.



2017. jún. 26. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy milyen képzésre jársz Magyarországon, külföldön a Corvinus nevet max. akkor hallják ha megnézik az Underworld c. vámpíros filmet. Még a Külker neve (Budapest Business School) is jobban cseng idekint. Ha küldöldön akarsz dolgozni, okosabb arra gyúrni, hogy szerezz egy mastert külföldi egyetemen, de minimum egy Erasmus.
2017. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Külker neve kizárt, hogy jobban cseng külföldön.


Melyik egyetemen, milyen szakon tanulsz?


Ne haragudj, de tudod, hogy mi az a CEMS?

Azt mondod, hogy inkább gyúrjak Erasmusra. A CEMS-ben is van egy külföldi félév, ráadásul 10 hetes külföldi szakmai gyakorlat. Több mint az Erasmus.


Szerintem fogalmad sincs arról, hogy mire válaszoltál.

2017. jún. 27. 08:42
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem van fogalmam, mivel Európai egyik legnagyobb multijánál vagyok senior menedzser külföldön, a vezérigazgató direkt riportjának csapatában.


A CEMS-re leginkább és egyedül a cemsesek szoktak büszkék lenni (hatalmas mellénnyel és arccal), rajtuk kívül senki nem is hallott még róla. Esetleg egy jól képzett HR-esnél még ér valami kis jópontot. Ezen kívül semmit.


Még egyszer: külföldön nem is hallottak semmiféle magyar egyetemről. Most már talán a CEU-ról igen a sajnálatos események fényében. De tudod külföldön már az is WTF hogy nem 1 db egyetem van Budapesten ("University of Budapest") hanem minden sarkon van egy egyetem.


A külker, pszf neve mellesleg még Magyarországon is jól cseng, külföldön meg pláne (még egyszer: "Budapest Business School" vs "Corvinus University" – szerinted?).


De nem fontos megfogadni a tanácsomat, nyugodtan menj a cemsre, jó lesz az. (Amúgy tényleg nem rossz, nem ezt mondom, de ne ebbe vesd a bizalmadat mert a munkaerőpiac ezt nem értékeli külföldön – ez volt a kérdés.)

2017. jún. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Jól beszél #1 és #3. Az hogy rögtön külföldön dolgozz, még hiányszakma esetén is sok problémát vet fel, amit nem részleteznék.


Persze mehetsz külföldre már most is, Ausztriában lehet találni jó helyeket, ahol mosogatókat keresnek. Ha a határhoz közel laksz, még szerencséd is lehet, csak ugye napi kb. 50 km-tert kell ingázni...

2017. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 4/4 Időpont ma 00:44


A saját ostobaságodat bizonyítottad. Gondolom a saját magad és környezeted esetét ismered csak.


Pénzügy mesterdiploma, kiváló angol nyelvtudás, szakmai állás.

Ezekről beszélünk.

Legalább a szavak jelentését csak ismered.

2017. jún. 30. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!