Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemsokára szóbelizek a Berzsen...

Nemsokára szóbelizek a Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceumba Sopronban. Milyen kérdéseket szoktak ott általában feltenni?

Figyelt kérdés
A nemzetiségi tagozatra jelentkeztem.

2018. febr. 18. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan 6 éve felvételiztem, de nem kell ráparázni, ennyi megmaradt. Légy higgadt, nyitott, merj beszélni magadról, a hobbijaidról stb. Nem tudom, nálatok hogy volt, de nekünk még be kellett adni felvételikor egy jelentkezési lapot és azon fel kellett sorolni hobbit és egyebeket. Na, ebbe belekérdeztek, hogy miért is érdeklődsz pontosan azok után, amiket ott felsoroltál.

Matekból nagyon egyszerű feladatok vannak (pl. átlagszámítás volt nekem). Magyarból meg belekérdeztek az írásbeli felvételis esszéfogalmazásomba és azzal kapcsolatban kérdezgettek. Nyelvtanból meg feltettek egy kérdést a nyolcadikos tananyagból. Nem volt nehéz, nagyon jófejek voltak a bizottságban. :) Én magyarul felvételiztem ugyan, de gondolom a német nyelvű felvételi is így megy. Még egyszer is kihangsúlyozom, légy higgadt és nem ér kellemetlenség! :)

2018. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. febr. 23. 06:19
 3/3 anonim válasza:
Na, felvettek? ;)
2021. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!