Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi István Gimnáium...

Széchenyi István Gimnáium vagy Berzsenyi Dániel Evangélikus Liceum? (Sopron)

Figyelt kérdés
Melyik gimnázium a jobb?(tanári kar, közösség, kollégium, mennyire nehéz be kerülni, mennyire nehéz bent maradni)

2014. júl. 15. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

A Széchenyiben valamennyivel magasabb a színvonal, de úgy tapasztaltam, hogy a közösség borzalmas.

A Berzsenyiben összetartóbb a közösség, és a kollégium része is elég jó, a tanárok többsége meg jó arc.

2014. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!:):) A Berzsenyiben is vannak kötelező hittanórák?:)
2014. júl. 19. 16:40
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Én Széchenyis akartam lenni, jelentkeztem is és az ideiglenes lista szerint fel is vettek volna. Most már áldom azt a napot, amikor megváltoztattam a sorrendet! Igaz, most egy vidéki gimibe járok, de állítom, van olyan mint a SZIG. A tanárok sótlanok, a gyerekek sznobok. Tisztelet annak a kevés kivételnek, én sajnos ezt tapasztaltam. Voltak "barátaim" akik mégis odamentek, azóta megkaptam azt, hogy én kevesebb vagyok, mert nem oda járok és a többi. Én azt mondom, mindenképpen BERZSENYIT válassz! A két iskola mindig rivalizált egymással, és a SZIG azt hiszi, ő a jobb. Hát rohadtul nem. A Berzsenyiben kedvesek a tanárok és a gyerekek túlnyomó része is normális. Sok sikert a felvételikhez! :)
2014. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Így már nem kérdés melyikbe adom be:) Köszönöm a választ! Megpróbálom jól megírni.:):)
2014. júl. 28. 22:09
 5/14 anonim válasza:
Orsolya! Most mit számít a hittanóra!?
2014. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1.Nem vagyok Orsolya:D

2.Nem mintha számítana csak megkérdeztem mert az evangélikus gimnáziumokban általában van.

2014. aug. 5. 11:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező a hittanóra, alsóban heti kettő, felsőben azt hiszem 1, de lehet, hogy 2, nem vagyok egészen biztos. (Bár héten belül kiderül :D). De természetesen megválaszthatod, hogy katolikus, evangélikus, vagy református hittanra jársz.
2014. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!:)
2014. aug. 22. 18:34
 9/14 anonim válasza:
59%

Tudom, hogy mar mind1, mert mar lejárt a felvételi, de azert leírom a véleményem :D


Szechenyis vagyok


1. A berzsenyiben sokkal nagyobb az elvárás ( sport) es a rivalizálás is ( sokan mondtak mar)


2. A SZIG-ben nagyon aranyos tanárok vannak es egyáltalán nem sznobok a diákok


3. Arról, hogy melyik iskola jobb nem mondok semmit, mivel mindenkinek az a jobb ahova jár


4. Aki a SZIG-be jár nagyon könnyen felveszik egyetemre/főiskolára

Ennek jobb az aránya :)

2015. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A.C.A.B ***** válasza:
17%
Utolsóval kell hogy egyetértsek. Én is Széchenyis vagyok, most fogok érettségizni, tehát én most nem arról fogok írni, hogy pl könnyű-e beilleszkedni meg egyéb kis hülyeségek. Jó esetben nem ezek a fő iskolaválasztási szempontok. Egyáltalán nem igaz amit itt egypáran összehordtak a Széchenyiről. Először is kétségtelenül vannak beképzelt gyerekek, de ezeket a hetedik- nyolcadik évfolyamban kell keresni és sesenkinek sem ártanak. De összességében ez nem jellemző a SZIG-re. Másodszor pedig ha valakit piszkálnak a SZIG-es ismerősei, hogy ő kevesebb az vessen magára, hogy nem tudott normális barátokat szerezni. (Nem értek egyet azzal, hogy valaki kevesebb lenne mert nem ide jár). Harmadszor pedig a Széchenyi egyszerűen jobb mint a Berzsenyi. Statisztikailag is, ahogy már írták és tagozatilag is. A Berzsenyiben egy értelmes tagozat van, a német előkészítős, a többinek nem sok értelme van. A széchenyiben viszont szinte az összes tagozattal nagy esély van rá, hogy felvesznek egyetemre, ellentétben pl egy Berzsenyis (nem német előkészítős) tagozattal. Összességében a Széchenyi jobb.
2015. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!