Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek nekem a "szabad...

Mesélnétek nekem a "szabad bölcsészet" szakról?

Figyelt kérdés

Főleg hallgatók véleményére vagyok kíváncsi,mennyire nehéz,mit tanultak ott,mire szakosodtak,mennyire vannak megelégedve,esetleg akik már befejezték,hogyan tudtak elhelyezkedni,stb.

Oda szeretnék majd felvételizni jövőre :)



2018. febr. 18. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok hallgató, de féléve nézegetem, és gondolkodok rajta hogy megéri vagy sem. A végén úgy döntöttem hogy nem jelölöm meg.


Alapból a bölcsész szakokat lenézik, főleg a mérnök tanulók, lévén a bölcsészet nem egy kézzel fogható tudást ad. Pedig alapjában minden szak valamire jó, persze a világban máshol van a helyük. Rengeteg bölcsész van, viszont például kevés mérnök, azért nem csoda hogy még a mérnök/informatikus már a diploma felénél munkát kap, a bölcsésznek nagyon keményen meg kell dolgozni érte utána.


Mérnököt megkérdezel tuti azt mondja "Burger Kingbe felszolgálónak jó", meg "büfészak"..... stb.. Holott marhára nem igaz. Nagyon sokan állítják hogy a Szabad bölcsészet nagyon jó, ugyan is kitolja az érdeklődési körödet, illetve plusz magasabb tudást ad a úgy hogy innen is onnan is vesz a bölcsészetekből, viszont egy expert barátom szerint a szabad bölcsészet ELSŐ DIPLOMÁNAK NEM JÓ! - Kiegészítésnek nagyon ajánlja mert mester szakok után egy hatalmas műveltséget ad a témában, de elsőnek fölösleges.


DEE! Az a lényeg amit szeretsz, ugyan is akkor van türelmed és erőd végig vinni a szakod. Én hozzám közelebb áll ez, és ezt szeretem, ezért akarok bölcsészetre menni. Ha értenék a matematikához, akkor lehet hogy a pénz miatt inkább valami kézzel foghatót választottam volna, nem tudom. Viszont azt igen hogy akkor van jövőd a szakban hogyha tudsz vele valamit kezdeni. Ha te valamiben látod a jövőt, akkor megéri nyitni felé, akár milyen szak. Ha nem akkor fölösleges, lehet akár milyen menő szakod ha nem tudsz vele semmit sem kezdeni.


És hogy miért nem választottam a bölcsészetet?

- Alapból a film/filozófia része érdekelt volna, meg van egy Filmtudomány nevű mesterszak amire beszámítják. Viszont közbe rájöttem hogy igazából szabadon választottként tanulhatom a filmes és filozófikus részt is, szóval fölösleges megjelölnöm. - Tehát ha teszem azt Anglisztikás vagy, és érdekelnek a szabad bölcsészet részei, akkor szabadon választottként felteheted. Ezért döntöttem úgy hogy inkább akkor maradjon választott tárgynak majd.

2018. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
Jó előképzettséged ad a mekihez meg a burger kinghez, valamin mér plusz 3 évet hogy ne kelljen dolgoznod, de másra nem jó. Igen, érdekes, egy normális diploma mellé kiegészítésnek, az alapműveltség mélyítésére.
2018. febr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Finom börgereket készítenek az ott végzettek.



Viccet félretéve. Elhelyezkedés kérdésedre ezt tudom linkelni:


[link]


Ez kb 120 nettó. Ha egyáltalán sikerül vele találni.

2018. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
63%

Ha a filozófia érdekel, akkor az ELTE-t ajánlom, színvonalas oktatók vannak a szakon, és alapjaiban nem egy nehéz szak. Viszont ez nem azt jelenti, hogy teljesen haszontalan lenne. Ha tisztességesen állsz hozzá, akkor segíthet egy csomó hasznos dolgot elsajátítani, mint pl. a kritikus gondolkodás, jó problémamegoldó készség, jó íráskészség, jó olvasási készség, rendszerekben való gondolkodás stb. Munkaerőpiaci szempontból még fontos, hogy legyen jó nyelvismereted. Ne nagyon vedd figyelembe azokat a szólamokat, hogy "nincs szükség bölcsészekre", ha szeretsz ezzel foglalkozni és lehetőséged van rá, élj vele!

Ezen felül érdemes utánajárni, hogy melyik egyetem milyen ösztöndíjakat kínál.

Az elhelyezkedésre a konkrét papír megléte sosem teljesen garancia, ez ennél sokkal több tényezőn múlik szerintem, de ez egy hosszú téma.

Az SZTE-re akkor érdemes menni ha az esztétika szakirány érdekel, ott leginkább az az irányvonal dominál, kurátori mesterképzés is van hozzá.

2018. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Mérnökként azért nézem le a bölcsészeket, mert szinte semmi szabadidőm nincs, nagyon sokat kell készülnöm egy-egy zh-ra plusz még a beadandók... haverom bölcsésznek tanul, hetente többször is bulizik, be se jár órákra és simán összehozza az ötös átlagot, sőt 6-os, 7es átlagot is, pedig gimiben sem volt valami jó tanuló.

Limonádé...


Bölcsész karon is vannak jó szakok, amivel a jövőben jó fizetésért, könnyen el lehet helyezkedni.


Bocsánat, hogy eltértem a témától, a szabadbölcsészet szakról nem tudok mesélni.

2018. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%
#5-höz tudok én is csatlakozni.
2018. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem akinek van lehetősége arra,hogy még keresse a lehetőségeket,aki még sok mindenre nyitott a világ megismerése szempontjából annak kiváló szak. Alapvetően szélesíti a látókört és nagyon jó lehetőség arra is,hogy megtaláld az utad. Sajnos Magyarországon ma érthető okokból elsősorban a jövőbeni kereseti (bár ma többnyire megjósolhatlan) lehetőség szerint döntenek és ezért elég sok is a csalódás. Nem mindenki alkalmas mérnöknek és a mérnökség se jelent biztos sikert. A legfontosabb azt tanuld amit igazán akarsz. A Starbucks elnöke Hewlett-Packard vezérigazgatója is bölcsész bár az egy nálunk fejlettebb nyugati kultúra.Szerintem jó irány ez a szak, később még bármit tanulhatsz ,viszont fontos a jó nyelvtudás és használható informatikai képesség.
2018. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%

"Szerintem akinek van lehetősége arra,hogy még keresse a lehetőségeket,aki még sok mindenre nyitott a világ megismerése szempontjából annak kiváló szak."


Ne írj már ilyen zöldeket, mert még rádszakad a plafon, a világ megismerésére alkalmatlan. A világ és a természet megismerésére, és működésének megértéséhez természettudományos ismeretek, ahhoz pedig matematika tudás kell.


"Alapvetően szélesíti a látókört és nagyon jó lehetőség arra is,hogy megtaláld az utad.


Nem látom, miféle "látókört" szélesít egy olyan képzés, álszak elvégzése, ami a reális valóságtól elrugaszkodott. Talán inkább egyfajta beszűkülés figyelhető meg inkább, hiszen a világ megismeréséhez logikus gondolkodás is szükséges, amit az ilyen álképzések kizárnak magukból, inkább az egzotikus irányba megy, haszontalanul és célkitűzés nélkül.


"Sajnos Magyarországon ma érthető okokból elsősorban a jövőbeni kereseti (bár ma többnyire megjósolhatlan) lehetőség szerint döntenek és ezért elég sok is a csalódás."


Nem tudom, honnan veszed ezt a (helytelen) megállapítást, az elmúlt évek tapasztalatai ezt általában épp fordítva igazolják vissza.


"Nem mindenki alkalmas mérnöknek és a mérnökség se jelent biztos sikert."


Hát igen, nem elég elvégezni a mérnökit, mert annak ellenére, hogy most már vidéki kevésbé szinvonaltalan intézményekben is ontják őket, a Jó Mérnök valóban kevés.


A Jó Mérnök nem csak végigbukdácsolt valahogy, hanem komoly szakmai tudása és presztizse van, amelyeket tudományos és szakmai munkák során folyamatosan bővít. Probléma megoldó képessége kiváló, önállóan és csapatban való munkára egyaránt alkalmas.


"A legfontosabb azt tanuld amit igazán akarsz."


Ez egy bizonyos határig igaz is, mert mértékkel lehet csinálni sokmindent. Viszont a bölcsészképzés, az által kibocsájtott sok haszontalan diplomás által messze túllőtt a célon, és azt a bizonyos határt rég átugrotta...


"Szerintem jó irány ez a szak, később még bármit tanulhatsz"


Nem tudom, mihez jó irány. Lopni a napot 3-4 évig, élősködni a szülőkön, felélni még azt a kevés anyagi támogatást is, ami jelenleg az oktatásba kerül, arra biztos jó, mint egyfajta időhúzás.


Ennyi erővel elmehet dolgozni is, a társadalom értékteremtő hasznos tagját képviselve, ez miért ne lenne jó irány? Legalább lesz munkatapasztalata. Később munka után is vagy közben tanulhat, ugyanúgy mint 3 év semmittevés után.


"viszont fontos a jó nyelvtudás és használható informatikai képesség."


Ez szerintem kb. mindenhol igaz, kivéve talán a bölcsészeknél.

Nem tudom elképzelni, hogy komolyabb informatikai tudás oktatás folyna egy bölcsészképzésen. Ja ahhoz kéne matek is, amihez a bölcsészek teljesen életképtelenek, akaratgyengék.

2018. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

A hetes válaszolóként,ha már szétszedted a véleményem.


Végzett Jogász (társaság és gazdasági) illetve közgazdász hallgató jelenleg adattudomány,informatika és statisztikai érdeklődéssel.


A fentieken kívül még számos dolgot tanultam, illetve Veszprémben gazdaságinformatikát is de nem ütötte meg azt a szintet amit elvártam.


Nos van némi tapasztalatom és én azt mondom,hogy a legfontosabb a minőségi gondolkodás elsajátítása, kellő nyelvtudás.


Valóban én is inkább humán értelmiségi vagyok, de szükségét érzem a matematikai tudásnak és bár nem vagyok rákényszerítve teljesen az alap közgáz analízisen túl mégis érdekel. Ahogy az informatika is.


Soha nem sajnáltam, hogy jogot tanultam elsőként és nem véletlenül hívják elitképzésnek, bár én 20 éve diplomáztam és ma azért nincs az a színvonal.


Viszont a tapasztalataim szerint a mérnök "értelmiségi" képzés igencsak hiányos a szakma azért nagyon kevés nagy részének nincs reál tárgyakon túl műveltsége a nyelvtudásuk katasztrófa.



Mivel még fogalmunk se lehet arról, hogy milyen szakmák lesznek a jövőben a legfontosabb a gondolkodás elsajátítása és nyelvtudás. Ha erre valaki képes bármit megtanulhat. Persze mindent meg lehet tanulni többféle szinten de a mai mérnökhallgatók jelentős részének nincs meg a megfelelő intelligenciája,hosszútávon a fejükbe töltött iskolai anyag pedig elavul.


Azért írtam, hogy aki megteheti és nem kell a családjára és az anyagiakra tekintettel lennie annak mindenképp jó lehetőség a szabad bölcsészet. Biztos van aki csak alibire megy,de olyan a mérnökin is van. Azt elhiszem, hogy nem mindenki szeret irodalmat olvasni, meg eredetiben filozófusokat de ez inkább abból ered,hogy nem érti a szöveget és ezért kínosan érzi magát, ahogy van aki a matekot nem érti de ez inkább az oktatás sara, mivel azért a matek egy elég egyszerű és így nagyszerű használható tudomány.


Szerintem egy kiművelt bölcsész még lehet egy nagyszerű üzletember, de egy szakbarbár mérnök nem lesz igazi értelmiségi.


Összességében ez az oka,hogy miért jogászok és közgazdászok uralják a világot.

2018. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%
Ja és még egy mennyit hallgattam cégtulajdonosoktól, hogy nem tud felvenni egy használható mérnököt mert fogalmuk sincs a szakmáról..
2018. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!