Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett várhatóan...

Egyetem mellett várhatóan mennyi szabadideje lesz az embernek?

Figyelt kérdés

A gimnáziumhoz viszonyítva?

Nyílván ez változó, de valamilyen támpontot szeretnék kapni.

Nektek mennyire volt megterhelő gimi után?


2018. febr. 21. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy mi a célod. Ha az a cél, hogy legyen munkád és minden erőddel azon vagy, hogy plusz dolgokat szerezz az önéletrajzodba, akkor semennyi. Ha az a cél, hogy kettessel átess és belefér egy év csúszás, akkor rengeteg, be se jársz az előadásokra és végigbulizod az egész évet, a vizsgaidőszakban meg tanulsz.


Minden attól függ, hogy hogyan állsz hozzá és mit szeretnél elérni.

2018. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal megterhelőbbnek éreztem a gimnáziumot, mint később az egyetemet. Pedig voltak zh-k és beadandók gazdagon. A szak sem volt épp könnyű, arányosan oszlottak el a humán és a reál tárgyak.

A CV tuning pedig nem ennyire fekete vagy fehér. Egy orvos, ügyvéd, pszichológus, stb. nem mehet csak úgy el a szakmáján belül akármikor valami hasonló munkakörbe ténykedni.. De még ha el is megy, nem feltétlen válik ettől vonzóbbá a "munkaerő piacon".. Hisz nagyon valószínű, hogy nem a versenyszférába megy.


Amúgy a nyilván rövid i.

2018. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Amennyit csinálsz magadnak

Ha nem jársz be előadásra akkor lehet hogy heti 2 napot leszel egyetemen. Ha nem tanulsz évközben akkor megint csak nő a szabadidő, de ha kicsit érteni akarod a dolgokat akkor azért abba belemegy 2-3 óra naponta otthon és nyilván emellé még csinálhatsz bármit.


Sok idő el tud menni egy egy anyaggal főleg ha hétfőn leadnak 30 oldalt egy előadáson és ebből van egy héten 6.

Persze ezeket nem kell tanulni évközben sok esetben, de ha vizsga van belőle szarabb nekiállni a dolgoknak, és lehet hogy a gyakorlat megértését is segítik.

2018. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez sok mindentől függ. Én pl orvosira járok és bár van szabadidőm de azt vettem észere, hogy ennek a nagy részét elpocsékolom. Ha pl 10től van órám, akkor alszok +2 órát, pedig ha hamarabb felkelnék, akkor a gyakorlatokra simán felkészülhetnék akkor. Vagy ha lyukasórám van, sokszor beülök a könyvtárba de zenehallgatással, telefonozással simán elmegy fél-háromnegyed óra. Járok edzésre heti 3x és néha dolgozni is (heti 1, max 2 alkalomma 4 óra). Ha pl hazaérek 2re (bár most heti 3x hat óra után vegzek) de csak 5re megyek, akkor tuti elcseszem valamivel az időt és eszembe sem jut tanulni. Ha hazaérek akkor pedig már csak aludni megyek. Ha jobban be tudnám osztani az időmet az sokkal jobb lenne, hiszem így sokszor csak elvesztegetem az időmet.
2018. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal szemetebbnek éreztem a gimnáziumot...

Hetente 2x volt 0. óránk, csomószor ugráltattak minket (tesi -aminek semmi értelme nem volt, csak átöltözni és zülleni), nem mobilozhattál, nem kajálhattál az órán, gyakran az arcodba hajolt a tanár, ha elbambultál, belenéztek a füzetedbe, a könyveidbe, röpdogákkal bsztattak, feleltettek random... Ez nem az idő része, csak hazaesel ezután a nyúzás után és még ott a házi... Ki nem mehetsz a suliból, hogy kajálj valamit, a büfés kávé egy fos, stb stb...


Egyetemen? Magadért felelsz és ez lehet jó is, rossz is. Ha ügyes vagy, be tudod úgy osztani az idődet, hogy ne kelljen minden nap 8-ra menned, hanem csak fél 9-re vagy 10-re, ha ügyesen veszed fel a tárgyaidat, lesz egy szabad napod is akár, vagy egy szabad délutánod, persze, figyelned kell, jegyzetelned kell, tanulnod kell és házi is van, de nem kényszerít úgy senki, nem bszogatnak, ha kimész két óra között, nem bszogatnak, ha kollokviumon bekapsz pár falatot, nem bszogatnak, ha lapokra írsz, mert neked jobb lefűzni, mint füzetezni, vagy jobb gépen, mint kézzel, nem bszogatnak, hogy menj ki felelni, menj tesizni, pattogj ide, pattogj oda, van egy fix órarended, olykor órán is tudsz multitaskingolni, ha hazamész, még van energiád edzeni, tanulni (akkor is, ha 6-kor végzel, hiszen másnap van, hogy 10-re kell menned)...


Van, akinek jobban bejön, hogy mindent a szájába adnak és meg is rágják neki, én undorodtam már az egésztől, hiába volt talán (?) több időm gimiben, ha kizsigereltek és a türelmem meg a figyelmi kapacitásom felső határát napi szinten lépték át. Egyetemen hosszabb órák és napok ide vagy oda, hagynak teret jobban "regenerálódni" és ez nagyon-nagyon sokat számít.


És azért ne felejtsük el, hogy ha ügyesen csinálod a dolgaidat, lesz télen is 2 hét szüneted a következő félév előtt, amellett, hogy nem kell minden szart azonos hangsúllyal tanulnod és mindenen emészteni magad, mert nem határozza meg a diplomajegyet, hogy x tárgyból épp hogy teljesítettél és nem emlékeznek rád egy darab szarként, mert az adott dolog épp nem érdekelt egyáltalán, ezért inkább azzal foglalkoztál többet, ami tényleg érdekes számodra, a másik meg "legyen meg". Én ugyan kitűnő voltam gimiben, de nagyon jellemző volt, hogy ha valaki rosszabb tanuló volt valamiből, akkor a többi tanár is ferde szemmel nézett rá, meg az adott tanár, akinél rosszul teljesített, ugyanúgy undorítóan viselkedett vele, emberileg is és vagy rossznak, vagy ostobának nézte.


Arról nem is beszélve, hogy jó esetben olyan szakra mész, amit szeretsz is és ez megkönnyíti a munkád. Legalábbis nálam a tárgyak 80%-a bejövős, tudok figyelni és nincs az az esetek túlnyomó többségénél, hogy "gyűlölöm, de meg kell tanulnom". Persze, van, de nem úgy. Meg nem megy éveken keresztül ugyanazoknak a tárgyaknak ugyanazokkal a tanárokkal való nyomatása, hanem új félév, új izgalmak, új esély.


Nekem az időbeosztás szervezés része volt az egyetlen megterhelő, de örültem, hogy nem erőszakoskodnak meg rúgdosnak napi szinten. Sokkal kipihentebb vagyok (persze, vannak itt is vészes hetek) és sokkal nyugodtabb. Persze, kinek mi.

2018. febr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 jól leírta a lényeget.

Én is rosszabbnak tartom a gimit. 5 napig folyamat reggel 8-tól minimum 2-ig benn lenni (de előfordult hogy 4-ig) a tárgyak nagyrésze felesleges, mindennek csúcsán a mindennapos tesi, na meg az ének, a rajz és a hozzájuk hasonló sokmindenre jó órák. Pár egyszerű tanár, aki szereti éreztetni hogy hatalma van feletted, mindent jobban tud nálad, közben meg feleannyi az IQ-ja mint neked. (persze nem minden tanárom ilyen volt, tisztelet a kivételnek) A napról napra tanulás, amikor kedden bejelentik hogy amúgy csütörtökön dolgozatot írunk, már ha bejelentik. Amikor utolsó évben már azt érezted hogy hatékonyabban tudnál készülni az érettségire ha be se járnál, mert annyi tölteléktárgy van, ami csak az időt rabolja, hogy az hihetetlen.

Ehhez képest az egyetem megváltás. Szeretem amit tanulok, mert érdekel, túlnyomórészt jó tanáraim vannak (itt is vannak rosszabb tanárok, persze, csak az arány nem mindegy), csak 3 nap van órám (igaz, egy előadást kihagyok), előre tudom a félév elején miből milyen rendszerességgel, mikor, hogyan lesz számonkérés és/vagy beadandó, nem kell napról-napra készülni 4-5 tárgyból, nem ordítják le a fejem ha eszek, iszok az órán, vagy esetleg ránézek a telefonomra. Nekem megváltás az egyetem gimihez képest, pedig nem maga a gimim volt rossz, sőt még egész emberi volt ilyen téren sok másik iskolához képest. Egyszerűen az a rendszer nekem nagyon nem tetszett.

2018. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!