Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy László Gimnázium 20. ker...

Nagy László Gimnázium 20. ker mit fognak kérdezni szóbelin?

Figyelt kérdés

Annyira örülök, h behívott szóbelizni!

Humán tagozatot és angol tagozatot jelöltem meg.

Miket kérdeznek? Mire kell felkészülni?


Az iskola is érdekel amúgy,hogy mi a véleményetek róla:)


2018. febr. 23. 20:46
 1/4 Szilvi.25 válasza:

Szia, a suliról a vélemények engem is érdekelnének... a szóbeliről ezt az írást találtam:

"Én csak angolon voltam.

Ott úgy van , hogy először mindenki bent van a teremben és egy logikai tesztet kell kitölteni, ami nagyon könnyű, semmi köze a matekhoz vagy a nyelvtanhoz, csak egy kis gondolkodás kell hozzá.Erre 15 perc van , ami bőven elég.

Utána 6 ember van egyszerre bent, húzol egy szöveget, ahhoz vannak a paíron kérdések, a válaszokat addig ki is keresheted a szövegből, amíg a másikat kikérdezik.

Ha te kerülsz sorra először fel kell olvasni a szöveget, utána a kérdésekre válaszolni, és aztán épp ami szóba kerül, arról a témáról kérdeznek vagy esetleg rólad :)

Nekem 48 pontos lett, csak beszélgetni kell tehát semmi komnoly.

Azthiszem a humánon töriből kérdeznek valamit."


Remélem segít. Sok sikert! Mi kedden és pénteken megyünk.

2018. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A suliról tudok mondani véleményt.Nyolc évig jártam oda szóval tudom hogy mennek ott a dolgok.Gondolom tudod hogy nem valami színvonalas suli.Az általános része bírható viszont a gimi része katasztrófális.Vannak ismerőseim akik ott maradtak és nagyon megbánták.A tanárok fele idős és besavanyodott.Nagyon nagy szerencse kell ahhoz hogy jó osztályközösségbe kerülj mert a legtöbb gyerek tajtparaszt és olyan mintha állatok lennének.Az igazgató egy két lábon járó zombie nem köszön vagyha igen akkor is úgy mintha fájna neki.A suli szervezése sem valami tökéletes az igazgató helyettes viselkedése is tenyérbemászó.A tanárok fele nagyon tahó komolyan mindenért beírnak kipécéznek és tönkretesznek.Vannak olyan tanárok akik leszrják mi van bese mennek órára vagy rengeteget hiányoznak vagy semmit nem tanítanak.Vannak az olyan tanárok akik annyit diktálnak és olyan ütemben mintha robot lennél.És ezek csak kezdetleges gondok folyamatos a bűz csomószor volt hogy a szar és pisi folyt a fojosókon mert szarul csinálták meg.Az ablakokat nyáron cserélték de az első napon letörtek a kilincsek.Arról nem is beszélve hogy hatalmas a diszkrimináció ha egy kicsit is más vagy kicsit is kitűnsz akkor rólad beszél mindenki(tényleg)és kiröhögnek gyülülköznek.Nem javaslom semmiképp ezt az iskolát nem fogsz tudni ha nagyon keményen tanulsz akkor sem fogsz tudni jobb egyetemen továbbtanulni.Mindenesetre sok sikert legyél ügyes szurkolok:).
2018. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ohh..
2018. febr. 26. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát... Nagyon durva általánosítás, amit a föntiekben olvashattunk. Kicsit frusztrált az illető. :D Nagyon jól ismerem az iskolát. Tény, nem egy topgimnázium. De nem folyik a trágya a folyosón (nem szép az iskola, de történtek felújítások, az udvar pl. egész jó lett), az igazgató nem zombi, nagyon sok a fiatal tanár, a besavanyodott jelzőt egy-két tanárra tudnám talán használni, diszkriminációt soha nem tapasztaltam, stb.

Nagyon sok múlik azon (de más iskolában is!), hogy milyen osztályközösségbe kerülsz. Vannak nagyon jófej és nagyon bunkó osztályok.

Nem kell elhinni, de a NYEK-es osztályokból sokan felsőfokú nyelvvizsgával távoznak, a középfokú mindenkinek megvan.

Nem túl jó a továbbtanulási arány, mert sajnos a bekerülő diákok nagy része nem valami jó képességű. A gyengébb pedig sokszor a jót is lehúzza. De aki igazán akar tanulni, annak a tanárok minden segítséget megadnak. Van ismerősöm, aki az orvosira ment innen, többen az ELTE-re. Igaz, nem ez a gyakori.

Ami gyengéje az iskolának, hogy kevés a szabadidős program, nem igazán támogatják. Jóformán csak az osztályfőnökön múlik, hogy ő szervez-e valamit. Két napos osztálykirándulásról például ne is nagyon álmodj, ha oda kerülsz.

2018. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!