Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan váltsak középiskolát...

Hogyan váltsak középiskolát ha nem szeretem a mostanit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves fiú vagyok, és Debrecenben tanulok egy egyházi gimnáziuban. Iskolát szeretnék váltani, mert úgy kelek fel minden reggel év eleje óta, hogy gyomoridegem van, hogy be kell jönni... A tanárok nem igazán tudnak tanítani, de elég nagy elvárásaik vannak felénk. Az osztályközösségem is nagyon rossz. És nekem ez a suli nagyon konzervatív. Anyukám nem igazán díjazza az ötletet, mert mindig azzal jön, hogy ő elmondta, hogy ne ide jöjjek, de nem hallgattam rá, ezért most csináljam végig. De nem megy mert minden nap azt érzem, hogy utálok bejárni, és rosszul vagyok az egész intézménytől. Sajnos már a suli miatt volt egy öngyilkossági kísérletem is. Mit tegyek?


Segítségeteket előre is köszönöm!



2018. febr. 26. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

úgy kell, hogy kiválasztod az iskolát, ahova menni szeretnél - majd bemész - esetleg szülőddel, de nagy vagy, egyedül is lehet- az IGAZGATÓHOZ.

Tehát nem hagyjátok, hogy a portás, a kotnyeles folyosóügyeletes elküldjön, az igazgatóhoz kértek egy időpontot.

Ő dönt ugyanis, hogy van-e lehetőség ÁTVENNI téged.

Megkérdezi majd, hogy miért?? - indok legyen, de ne szidd az iskolát, ( mert azt nem díjazzák, úgy gondolják a következőt is fogod). Inkább az osztályközösségre hivatkozz. 11.-es vagy? nem lesz könnyű a váltás, mert majd fel kell venni és áthidalni a különbségeket. Mi szeretnél lenni?

2018. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
+ a fenti az indítás.A jelenlegi helyen csak akkor beszélj erről, ha már BIZTOS, hogy átvesznek, hogy átmész.
2018. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
10-es vagyok, és orvosira szeretnék menni. A tanulmányi eredményeimmel eddig nincs baj, mert kitűnő tanuló vagyok, de ezt szeretném elkerülni, hogy elkezdjenek romlani a jegyeim is a suli miatt. Ahová menni szeretnék az egy kicsivel gyengébb gimnázium, de van ismerősünk nem is egy aki bekerült onnan az orvosira.
2018. febr. 26. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!