Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matek érettségire hogyan...

Matek érettségire hogyan tudnék felkészülni?

Figyelt kérdés

általában erős hármas, gyenge négyes voltam végig úgy, hogy dolgozatok előtt átnézegettem miket tanultunk, aztán így sikerült 3, 4-es dogákat írnom. Most nézegetjük az érettségiket, és eddig eléggé ramatyul mennek, egy-egy feladat megoldására magamtól nem tudok rájönni, csak amikor látom hogy hogy kezdi el felírni a tanár a táblára, akkor esik le hogy körülbelül hogy kéne.


Az jó módszer lenne, hogy elkezdem megcsinálni a feladatokat, aztán megnézem a végét, és ha rossz, megcsinálom újra jól?



2018. febr. 26. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak jó lenne, hanem az egyetlen tanulási módja a mateknak. Minden nemű feladatot orrvérzésig kell gyakorolni, és levezetni, megnézni hol hibáztál.
2018. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is órán sokkal nehezebb feladatokat csináltunk érettségi-feladatok címszó alatt; mint amilyen az érettségi volt. Nem is tudom, a tanár honnan szedte őket; mert valami hivatalos, nyomtatott papírokat osztogatott ki nekünk. De ettől még szerkeszthette ő . Meg amúgy ha alapból 3-as4-es vagy,akkor ott meg még sokkal simábban meg tudod csinálni legalább a 2-est. És igen, így kell, rágyakorolni a feladatokra.
2018. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok-sok gyakorlással. Tényleg.


Én egész gimiben azt hittem magamról, hogy gyatra matekos vagyok, végig ketteseim voltak. A tanárnak az volt a hitvallása, hogy az egyszerű dolgozatok unalmasak, így versenyfeladatokat kellett írnunk neki, amikben - saját bevallása szerint is - nem azok a feladatok voltak, amiket gyakoroltunk, de ha értettük az órán a lényeget, akkor menni fog - szerinte. Aha, köszi. Így nagyon gyorsan el is vette a kedvem attól, hogy gyakoroljam az órai anyagot, mert minek? Úgyse azt kérdezi. Meg ha felszólított órán, és ha nem tudtad, akkor egyes. Igazából nem tűnt fel neki, hogy egy órán több karót is kellett osztania, és amikor helyettesítés volt, és a beugrós tanár kérdezte, hogy na akkor mit tanultunk és mit tudunk eddig már nem is tudom, milyen témakörből, akkor mindenki csak lesett, hogy igazából semmit. Ő elmagyarázta, és varázslat... Megértettük. Na, szóval... Én ilyen alapokkal indultam neki.


Matek érettségire átnéztem az évek alatt a könyveket, és kb megcsináltam az összes addigi érettségit is. Érdekes, az érettségim 57%-os lett, a tanár meg is jegyezte utána, hogy erre tőlem nem számított, és meglepő módon meg tudtam csinálni azt a feladatot is, ami az osztályból csak négy embernek ment. Na, vajon miért?


Ha hármas, négyes vagy, akkor nem lehet baj, át fogsz menni. Csak tényleg nézd át a dolgokat meg gyakorolj.

2018. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!