Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet két főállásom, ha az...

Lehet két főállásom, ha az egyik nappali tagozatos egyetem?

Figyelt kérdés
Felvettek keresztféléves nappali tagozatos egyetemre.Eddig 6 órás főállásban dolgoztam. Azt mondta a munkáltatóm, hogy nem lehet két főállásom, vagyis mondjak fel közös megegyezéssel és új munkaszerződést kötve legyek részállásos.Ez tényleg így van?

2018. febr. 27. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Igen, nappalisként nem dolgozhatsz főállásban.
2018. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, ez a törvény már megváltozott. Igaz nappali tagozatú az egyetem, de havonta 8 tanítási napot vesz igénybe. Én pedig főállásban 6 órás vagyok. A törvényeket böngésztem tegnap és úgy olvastam, ha a két vagy három főállású munkahely nem üti egymást munkaidőben, akkor nincs törvényi akadálya. Mivel én 12 órás munkarendben dolgozom(az havonta 11 nap) így jön ki a havi óraszámom és az egyetem napjai más napokon vannak. Tehát a két "főállás" munkarendben nem ütközik egymásba. Nem értem miért nem lehet akkor két főállásom.
2018. febr. 28. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nappali tagozatos egyetem mióta "főállás"? Én amúgy sajnos nem értek ehhez a "főállás" témához, fogalmam sincs, mit jelent, de azt tudom, hogy nálunk nem egy olyan ember van a szakon, aki nappali tagozatos egyetemi képzés mellett TELJES ÁLLÁSBAN, heti 40 óra bejelentettben dolgozik és semmilyen problémája nem adódik ebből jogi úton.
2018. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezért nem értem én se mi ezzel a gondjuk.
2018. febr. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!