Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bejutni a Teleki...

Van esélyem bejutni a Teleki Blanka gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Átlagom 8. félévén: 4,7

A többi átlagaim is mind 4,0 felett voltak.

A szóbeliken jól teljesítettem, viszont a központim 41 pontos lett.. (Nem a valódi tudásomat tükrözi)

A Jegyeimre jó pontokat fogok kapni

Lesz esélyem?


2018. febr. 28. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Az esély mindig van. Reménykedj hogy az ideiglenes felvételi rangsorban az előtted lévőket felveszik máshová!
2018. márc. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fehérvári vagy a budapesti?
2018. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a fehérvári, akkor határozottan nem. Oda 70+-os kozpontikkel kerulnek be. A budapestit nem ismerem.
2018. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Budaprstire gondoltam bocsánat
2018. márc. 1. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a zuglói Teleki Blanka Gimnázium új igazgatója kezdeményezte a kettős tanulmányi területek megszüntetését!


Közölte a gyermekekkel, hogy pl. a biológia-kémia tanulmányi területen tanulóknak választani kell az egyik tantárgyat, mert kizárólag biológia és külön, kizárólag kémia tagozat lesz.

A többi, kettős tanulmányi területet is meg akarja szüntetni, illetve felbontani. A magyar-történelem tagozaton tanulók választhatják a magyart vagy a történelmet, de a kettőt nem.


Véleményem szerint ez törvénytelen dolog, mivel a gyermekkel és a szülőkkel az iskola, amikor tavaly beiratkoztak, gyakorlatilag szerződést kötött, hogy tanulhatnak ezeken a kettős tanulmányi területeken.

Sőt, a jelenleg felvételiző gyermekeknek is ezt ígérik, ez olvasható a tbg.hu honlapján, a felvételi tájékoztatóban.


Mégis, hogy lehet ezt utólag elvenni a gyermekektől?

2018. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hallottam hírét ennek igen..

Mivel én is most ebben az évben jelentkeztem, a neten és az igazgatótól is úgy informálodtunk, hogy van 2 tagozatos osztály, ezért jelentkeztem magyar-törire.

De most akkor hogy lesz, mi lesz??

2018. márc. 5. 01:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Az lesz, hogy felvételizel és felvesznek magyar-törire.


Elkezded ezt tanulni, majd az igazgató közli, hogy ezt elveszi Tőled, és válasszál csak magyart vagy csak törit!


Erről írtam, ez törvénytelen, de meg akarja tenni!


Egy szakközépiskolából már kirúgták, mert ilyeneket csinált!

2018. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2018. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!