Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehetne tenni hogy ne...

Mit lehetne tenni hogy ne érezzem magam annyira rossznak az egyetemen mint ahogy most vagyok? A többi lent

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy msc-n másból nem állnak ki mint beadandókból amiket elő kell adni. Persze nincs gond ezzel megcsinálom viszont az előadás része az nem az én műfajom. Sajnos van akinek ezek a dolgok nem mennek mert nem vagyok jó előadó amivel tisztában vagyok. (tegyük hozzá egy két tanár meg úgysem tud előadni de ugye az nem számít) Viszont minden egyes ilyen előadás után úgy érzem hogy rosszabb vagyok mint a többiek értéktelenebb és olyan érzésem van hogy már már kinéznek pedig valószínűleg nem. Csak egyszerűen rossz érzés hogy mindig az előadás után az követi a dolgokat hogy így meg úgy nem voltam jó..legutóbb is csak 3 pont veszteséget kaptam mert magát a témát jól megcsináltam de jött hogy s*rul adom elő. Miközben a többiek sorra hozzák a max pontot (sikerült olyan csoportban lennem ahol szinte csak olyan van aki van hogy full hülyeséget mond de úgy adja elő hogy már már isszák a szavait pedig nem nagy szám csak neki ez a része nagyon bejön) Elég nyomasztó ez a helyzet mert hiába tanulom meg amit kell és csinálom meg jól ha az előadás résznél a maradék önbizalma is oda lesz az embernek. Főleg hogy az hogy ki hogyan ad elő az talán inkább a készségek kérdése és nem a tudásé...
2018. márc. 2. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Fától az erdőt...

Az előadás, mint a tevékenység ahogyan te is írtad, egy készség. Ami ebből adódóan tanulható.


Ha ennyire nem megy, akkor otthon gyakorolj rá, írd meg előre a szöveged, játszd el sokszor otthon. Tarts próba előadásokat.


Idővel belejössz, amúgy csak halkan megsúgom, de szerintem már te is észrevetted, hogy az életben nem probléma ha jó a beszélőkéd.

Lehetsz akármilyen okos, ha nem valami kifejezetten komoly szakember vagy egy csak reál témában, akkor sokkal kevesebbre viszed, mint amire vihetnéd.


Ezt jó fejben tartani! :)

2018. márc. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

MSc-n nálam is számtalan ilyen helyzet volt. Jó pár olyan vizsgám volt, ahol táblán írogatva kellett felelnem és az se nagyon ment. Aztán ez úgy elkezdett javulni, rájöttem, hogy akármilyen hülyeséget mondok, ha van az előadásnak lendülete, magabiztosan mondom, akkor talán még el is hiszik.

Ha meg gyakorlati órán kellett prezentálnom, akkor azt előre begyakoroltam. Otthon, ugyanúgy mintha az órán lennék (nem ülve a széken, magamban duruzsolva). Addig gyakoroltam, amíg nem volt megakadás/ő-zés meg hasonló. És órán is már jobban ment.


Ezek a készségek javíthatóak.

2018. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ne keseredj el, de dolgozz rajta. Sok technika van, apró trükkök, amiket igenis el lehet sajátítani (gyakorlat kérdése). Te is látod, hogy ez később is nagyon fontos lesz az életben!
2018. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat! Igazabol ha nem lenne az hogy ilyen fullosan eloadok vannak a csoportban akkor nem lenne azert gond csak igy olyan kellemetlen a dolog. Persze azt nem vonom ketsegbe hogy en is hibas vagyok es ne arra gondoljatok azert hogy megsem tudok szolalni mert olyan gond nincs csak nem olyan jo mint azoke akike jo
2018. márc. 2. 08:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Viszont a kedvencem tenyleg az amikor olyan tanar kot bele akit meg erteni sem lehet ha eload..:) Mert volt mar ilyen is hogy nem eleg hangosan adom elo pl. Mert inkabb abba kotnek bele de nem mindenki az aki magas hangeron tolja.
2018. márc. 2. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!