Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus-könyvtáros...

Informatikus-könyvtáros specializációk. Erre van igény?

Figyelt kérdés

Gondolkozom a tanárin (könyvtárostanár) és az informatikus-könyvtároson.


Utóbbinak vannak specializációi, azokra van igény, lenne értelme elvégezni?


[link]


EU-IFORMÁCIÓ specializáció

INFORMÁCIÓ- ÉS TUDÁSMENEDZSMENT specializáció

KÖNYVTÖRTÉNET specializáció


Vélemények, tapasztalatok?



2018. márc. 3. 20:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bővebben kifejtve a tanáros rész. - Akit érdekel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. márc. 3. 21:01
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Nincs. Nulla.
2018. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Sorra mennek tönkre az antikváriumok, az egész legfeljebb nagymamák hobbija lesz. A régi könyveket meg elkezdték digitalizálni, újak is elérhetőek elektronikus formában. A jövőben könyvtárosokra nincs szükség.
2018. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ezek a specializációk nem könyvtáriak, hanem ilyen információs, és lehet még vannak még más specializációk vagy mesterképzések.
2018. márc. 3. 22:52
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Az összes ugyanahhoz a könyvtáros képzéshez tartozik, csak dönthetsz a specializáció mellett, hogy inkább régi könyveket akarsz abc szerint sorba rendezgetni a polcon, vagy EU-s könyveket.
2018. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon kihalóban van a dolog, én inkább nem pazarolnék erre éveket. Persze a te életed, ha nagyon profi lennél, akkor van alapja, de az azon is túlmutat, hogy full ötössel végzel... :)
2018. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem eldöntötted hogy erre akarsz menni és megerősítésre vársz.


A tény hogy a könyvtáraknak már kb csak iskolákban van értelme, és ezek közül is inkább az egyetemeken, amiből nem sok van.

Manapság előbb leszedek egy könyvet, mint ahogy a könyvtáros odahozza nekem a polcról. Az elkövetkezendő 20-30 évre lesz könyvtáros utána meg szerintem a könyvek is feledésbe merülnek.

2018. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Már tettél fel jópár kérdést erről a szakról, mindig leírjuk hogy nincs értelme, de te akkor is kitartasz ez mellett, akkor miért kérdezel? Jelentkezz erre, végezd el, és majd rájössz saját károdon. Humán irányon alapból is egy kézen meg lehet számolni a valamire való szakokat és képzéseket,én nem lehetetleníteném el az életem, de neked kell döntened, ha ezt szeretnéd, tanuld ezt.
2018. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem megerősítést várok, csupán tanácsokat és észrevételeket, mert nagyon nem vagyok biztos a döntésemben.

Tavaly már hoztam egy rossz döntést a szociológiával -kiiratkoztam, nem jött be. Nem akarok újat.

2018. márc. 4. 18:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy ez is ugyanolyan büfé szak mint a szociológia. Informatikus könyvtáros BA diplomával rendelkezem régóta és eddig csak közmunka programok által tudtam dolgozni könyvtárban netto 70 ezerért :D Ez azért van mert túltelített a szakma.

Nyugat magyarországi megye székhelyű városban lakom mellesleg és ott ez a helyzet... felejtsd el de nagyon gyorsan!

2018. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!