Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már olyan itt aki átvétel...

Volt már olyan itt aki átvételizett a (budapesti) Fazekas Mihály Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy milyen volt?

A kérelemmel a bizonyítványt is be kell küldeni?

Mindenkit behívnak és úgy szortíroznak, vagy már a beküldéssel is szelektálnak egyből?

Leírnátok, hogy milyen volt az átvételi menete, milyen erős volt a korábbi iskolátok, illetve magát az átvételi beszélgetést?

Megadták, hogy mik az elvárások? Csak tesztet kellett írni, vagy elbeszélgetés is volt?

Az, hogy milyen erősségű iskolából jöttetek mennyire számított?

A természettudományi és a társadalomtudományi tagozatokon más-más eredményeket néznek? Verseny eredmény mindenképp kell? Ha igen milyen szintű?


Előre is köszönöm szépen! :)



#Budapest #iskola #gimnázium #gimnazista #menet #átvétel #Fazekas Mihály #fazekas #Budapesti fazekas mihály Általános iskola és gimnáziumBudapesti fazekas mihály Általános iskola és gimnázium
2018. márc. 5. 15:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, mobilról írtam a kérdést, a kulcsszóban véletlenűl duplikáltam az iskola nevét.
2018. márc. 5. 15:53
 2/4 Pemmencs ***** válasza:
100%
Átvételnél szükség van bizonyítványra, oklevelekre, nyelvvizsgára és minden olyan dologra amire büszke vagy magaddal kapcsolatban. Az első, hogy írsz egy e-mailt, leírod, hogy szeretnél átvételt nyerni az általad választott osztályba. Nekem az átvételi beszélgetés matek feladatok megoldása volt, majd utána felvételt is nyertem, mert szerencsére éppen megüresedett egy hely. Legyél nyitott, kommunikatív és motivált ezekkel bármit elérsz.
2018. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit sem vinned, és ha a C-be jelentkeztél át, akkor jó eséllyel a kezedbe nyomnak egy feladatsort, amit megcsinálsz, majd a tanárral együtt átnézitek a feladatsort. Előtte/utána kérdezni fognak, hogy mesélj magadról, illetve te is kérdezhetsz, valószínűleg mindenre válaszolnak, amire tudnak.

Én már 8 éve estem át ezen a procedúrán, a lényeg, hogy nem kell túlmisztifikálni és akkor menni fog.

Sok szerencsét!

2018. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátorítást, sajnos nem volt hely az évfolyamomon, így ezt buktam.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld! :)

2018. ápr. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!