Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki meg tudná oldani ezt a...

Valaki meg tudná oldani ezt a mátrix feladatot? Axe2x1*xB

Figyelt kérdés

x a szorzas


A=0 - 2 B= 0 2

- 1 0 3 - 1

- 2 - 1 - 2 0



szebben nem tudom


2018. márc. 7. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 'x' a szorzás akkor '*' micsoda? Ez így értelmezhetetlen.

Mátrixokat pedig szögletes vagy kapcsos zárójelben vektorok sorozataként ábrázoljuk, azokat vesszővel vagy pontosvesszővel elválasztva. Például az egységmátrix [1 0; 0 1] alakban vagy {{1, 0}, {0, 1}} alakban is írható, amivel máris értelmezhető lesz.


Ha jól sejtem akkor:

A = [0 -2; -1 0; -2 -1]

B = [0 2; 3 -1; -2 0]


Axe2x1*xB formulát még mindig nem tudom értelmezni. Mi az az e? Egységmátrix vagy euler állandó? Egységmátrixot nagy I-vel szokás jelölni. Azután az a kettes az micsoda? Négyzetre emelés? A hatványozás jele '^'. A könnyebb értelmezéshez műveletek közé pedig szóközt szokás rakni. Ha úgy sem egyértelmű, akkor zárójeleket is lehet használni. Esetleg az '1*' akar lenni az egységmátrix?


Ennek értelmében értelmesen írva: A * e^2 * I * B

Ezt akartad kifejezni?

2018. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az csillag XD A mátrix transzponáltja, de már mindegy.

EZ ÖSSZETOLTA, EGYMÁS ALÁ AKARTAM ÍRNI.


De már meg van a megoldás, köszi

2018. márc. 7. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

A transzpontáltját T-vel jelöljük, nem csillaggal. Egyszerűség kedvéért lehet jelölni, de akkor is a felső indexbe kell rakni.


Szívesen.

2018. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen. Mi csak csillaggal jelöltük, felső indexet nem tudok írni.
2018. márc. 7. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre való a '^' jelölés, így értelmezhető lesz az, hogy a felsőindexbe akarod rakni, egyébként meg csak találgatnánk.
2018. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!