Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, nektek van állandó...

Tanárok, nektek van állandó jegyzetetek, vagy csak fejből diktáljátok a vázlatot? Diákok válaszaira is kíváncsi lennék.

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hoznak magukkal jegyzetet a tanárok, azért így mégis biztosabb mintha véletlen kihagyna részeket. Akinek meg nincs előre megírt vázlata vagy ppt-je a tankönyvet hozza és az szerint halad. Teljesen fejből én még nem láttam tanárt órát tartani.
2018. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hallgató vagyok.

Legtöbb oktatónál nálunk van papír, mi vázlatot tartalmaz, de rikán néznek bele a professzorok, csak arra használják szerintem, hogy sorban mondják a dolgokat és ne felejtsenek ki semmit.

Másik fajta az amikor a ppt-t kivetítik, de ez ugyanaz, mint a vázlat, csak éppen a diákok is látják...

2018. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Soha senki nem diktált nekem vázlatot, pedig 20 évig tanultam.
2018. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok a gimiben.


Szerintem ez tantárgyfüggő is. Mert pl. matekból csak feladatokat ír fel a tanár (néha fejből, így nem mindig jön ki jól a megoldás), legtöbbször ő is használ azért könyvet. Töriből és magyarból mindig a tanárok előtt van a könyv/füzet, amiből nézik, hogy mik a fontos részek, amiket ki kell emelni, és ezeket részletezik.

2018. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Változó.

Volt olyan tanárom, aki ha hozott is magával könyvet, jegyzetet, akkor azt csak letette az asztalra és rá se nézett. Beszélt mindenről, ami eszébe jutott, össze-vissza, persze magáról az aktuális tananyagról is, de elmesélt minden hülyeséget, ami eszébe jutott pl. pletykák az iskolából, a saját családjával mi van, mit főzött, mit csinált a gyereke stb....Ezt nagyon utáltam, mert mindig kifutott az időből, a lényeget sosem mondta el normálisan, csak beszélt minden hülyeségről, ami senkit sem érdekelt....úgyhogy igazából otthon kellett mindenre rájönnöd, megértened és megtanulnod. Volt olyan tanárom is, aki bejött és szóról szóra lassan felolvasta a tankönyvet, anélkül egy betűt nem tudott elmondani és akármit kérdeztünk tőle, nem tudott rá válaszolni. Borzasztó unalmas és monoton volt, semmi értelme nem volt az óráknak és nem is lehetett normálisan koncentrálni, odafigyelni, mert szinte elaludtál...ugyanúgy otthon kellett megérteni, megtanulni. Volt olyan tanárom is, aki pedig hozott magával jegyzetet és azt diktálta le vagy kivetítte és mellette mesélt róla, beszélgettünk. Ezt szerettem, mert így tudtuk, hogy konkrétan mit várnak tőlünk, mit kell megtanulni és érdekesek is voltak az órák, mert sokat beszélgettünk és a tanár is nagyon okos, tájékozott volt. Az ő óráit szerettem és nagyon sok minden megmaradt az órákról, mert érdekesen adta elő. A kedvenc tanárom pedig a matektanárom volt, mert ő borzasztóan okos, értelmes volt, bármit kérdeztünk rögtön tudta a választ, nagyon jól magyarázott és végig fejből nyomta (max a feladatokhoz használt könyvet) és emberileg is nagyon rendben volt, segített mindenkinek, motivált minket.

2018. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Gimiben soha egy tanár sem használt jegyzetet, mindenki fejből oktatott. (Egy kivétel volt, egy helyettesítő tanár, ki is figuráztuk miatta:S)

Az egyetemen szinte mindenki diákat vetít, egy-két kivétel van, akik fejből adnak elő.

2018. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább fejből tanítok, de van vázlatom. Nálam a következőképp néz ki a történet: minden témakörhöz, anyaghoz van egy jegyzetem és egy ppt-m. Ezeket a kérdéses óra előtti napon átnézem, ha fontosabb vagy komplexebb témáról van szó, kvázi "elpróbálom". Mivel jópár éve tanítom kisebb-nagyobb változtatásokkal ugyanazt, általában nincs vele probléma, menni szokott. A ppt-ken általában csak vezérszavak, főbb vázlatpontok, ábrák, grafikonok vannak. Így kontrollnak az ugyan ott van az órán, hogy miről milyen sorrendben kell beszélnem, de általában (mivel elég jól ismerem a diáim tartalmát) elég rá-rápillantanom néha, és akkor tudom, hogy hol járok, ha nagyon elkalandoznék- ami sajnos gyakran előfordul :)
2018. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 milyen tárgyat tanítasz? :)
2018. márc. 30. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekunk a toritanar csak akkor nezett bele a konyvbe, mikor forrast/terkepet elemeztunk. Amugy 45 percen at mondta ertelmesen, erthetoen megallas nelkul.
2018. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!