Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanácsolnátok: Hagyjam...

Mit tanácsolnátok: Hagyjam ott az egyetemet végleg és keressek állandó munkát vagy folytassam?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikusként kezdtem, az első félévem elég jól ment, de később váltottam mérnökinfóra. A tárgyak nagy része megvan, de van 4 tárgy amitől egyszerűen sehogy nem tudok szabadulni és gátolnak a továbbhaladásban/végzésben.

3 évet csúsztam, úgy néz ki, hogy leghamarabb 1.5 év múlva tudnék végezni, teljesen elvagyok keseredve, nincs semmire energiám, szégyellem magam az oktatók, barátok, rokonok, mindenki előtt, a maradék önbizalmamat is elveszítettem.


Jelenleg alkalmi, időszakos munkákból tartom fenn magam, ami arra elég, hogy fizessem a tandíjat és épphogy megéljek valahogy. Viszont 26 évesen egyszerűen megöl ez a bizonytalanság, semmi tapasztalatom nincs, évek óta csak tanulok de nem haladok. Szüleim többször mondták már, hogy inkább hagyjam ott, mert ha még el is végzem ennyi idő után úgy sem fog senki sem alkalmazni.


Szerintetek mit csináljak ?


2017. dec. 11. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Szedd össze magad, és csináld meg!
2017. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 3 évet csúsztál, akkor valószínűleg nem neked való a mérnökinfó. Ebben semmi szégyelnivaló nincs, van amikor beleválaszt az ember. Amúgy mi az a 4 tárgy?


Viszont mindenképpen csinálj meg valami diplomát, szinte mindegy, hogy mi az. Óriási előny az életben.


Nincs valami más, ami esetleg érdekelne?

2017. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem folytatod levelezőn? Akár ezt, akár mást. Ha ez ennyire nem megy, talán mást kellene keresned. Viszont nem indokolt ennyi évet elcseszni egyetemre. Mármint CSAK egyetemre. Ez egy ilyen mai agymenés, ezért olyan életképtelenek a mai huszonévesek (én is huszonéves vagyok). Miért ne lehetne tanulni munka mellett? Ja, persze, sok a lusta ember, ez igaz. A lustaság nagy akadály, ez tény. Viszont amikor azt látod hogy mennek a munkaévek, fejlődsz anyagilag és mellette a végzettséged, tapasztalatod és a tudásod is egyre magasabb lesz, annál jobb érzés nincs. És nem bánod meg később sem. Ha meg nem neked való az egyetem, extrán jó hogy inkább a munkaéveid mentek közben. Annak miért jobb, aki 4-6 évet egyetemen van, aztán utána 120-ért dolgozik szar beosztásban? :D Az aztán sokra vitte, megérte az egyetem... :D Ennyi év alatt valamit felmutathatott volna egy munkahelyen ha tényleg tud - és lehetne valahol. Ehelyett sehol sincs és már a családalapítás is problémás lesz, mert mennek az évek és semmi sem haladt előre. És hány ilyen van... Szóval gondold át. :)
2017. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!