Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szinyei angol-német nyelvi...

Szinyei angol-német nyelvi előkészítős tagozatáról van valakinek információja?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni érdemes-e másodiknak beírni ezt a gimit.Milyenek a tanárok, milyen az angol ill. német nyelvoktatás minősége.Minden érdekel.

2018. márc. 15. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Oda jártam 4 évet spanyol-angol tagozatra, így a németről nincs empirikus tudásom, de nyilvánvaló volt hogy messze azt a nyelvet oktatják a legjobban. Az angol nyelvoktatás, mint bármely más budapesti gimi, lehet előrehozott érettségit írni, és ha jól megy, simán leteheted negyedikben a C1-et.

A tanárok változóak. A törit nekem Antal-Köz tanárúr oktatta és fantasztikus volt, meg is lett a jeles emeltem, de a baleset óta ő már nem oktat... A természettudományok is jók (ha Varga Olívia tanárnőt kapod kémián rip, tagozatos anyagot fog leadni abban a heti 2 órában), van pár zsarnokoskodó tanár de nem vészes, a vezetőség jó és egy idő után meghallgatják a diákok problémáit. Nem voltam menzás, az is átlag kategória. Ha van még kérdésed, írj.

2018. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még gpndoltam beírom a francia-angol tagozatot módosításkor. Milyen a francia nyelvoktatás ott, jók a tanárok ill. jól tanítanak? Heti háromszor van azon a szakon angol óra. Elegendő ennyi, hogy haladjak az angollal is?
2018. márc. 15. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha franciát szeretnél tanulni,akkor gyere a Kölcseybe. Én most vagyok nulladikos a magyar-francia kéttanon,a törit,matekot és a földrajzot már most nulladikban franciául tanuljuk. Második nyelvnek az angolt jelöltem meg. Már nyolcadikban megszereztem a középfokot de cél a felsőfok!
2018. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vesznek fel oda. A francia magyar felvételin a reformkorról kérdeztek. Nem gondoltam, hogy a történelmet is át kellene néznem. :(Az angol felvételim pedig tök jó volt. Beszédcentrikus angolra járok, mindent értettem, mindenre terjedelmes választ adtam angolul. Figyeltem az igeidőkre is, mégis csak 34 pontot kaptam. Ezzel kinullázták az esélyemet, hogy bekerüljek oda bármelyik szakra. A Xantusba mennék, de 130.vagyok a listán angol középhaladón,azt írtam be elsőnek. 2 éve odakészülök. Oda se biztos, hogy felvesznek.:( A Szinyei angol-németén most jó helyen vagyok, de ha jönnek a szakfelvételek kieshetek. A francia-angolon lennék bent biztos helyen, ha felveszem ezt a szakot. Van még két gimnázium, ahova biztos befutó helyen vagyok, de a szívem a Xantusba húz. Nehéz így most, hogy mit válasszak.
2018. márc. 16. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Xántusba tavaly 150. volt az utolsó bejutó, miért gondolod hogy nem vesznek fel?
2018. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!