Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek gimnázium vagy...

Szerintetek gimnázium vagy szakgimnázium lenne a jobb? Szóval: Jelöltem 2 "sima"gimnáziumot és egy szakgimit. (informatikus) A szakgimibe a felvettek közt vagyok, a gimiknél várólistás de a tavalyi utolsó bejutó alapján oda is bejutnék mindkettőnél.

Figyelt kérdés
Azonban most elbizonytalanodtam nem lenne jobb a szakgimi? Ha elvégzem a sima gimit ott állok majd egy érettségivel és? Merre tovább? ha nem megyek fősulira akkor mit kezdek? A szakgimiben legalább tanulok egy szakmát. Ti mit javasoltok? Most még lehet változtatni a sorrenden.

2018. márc. 17. 13:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%
Gimnazium! Nagyon egyszeru: gimnazium kozben/utan amelett, lehet massal is foglalkozni, es amennyiben nem vagy 100%osan biztos abban, hogy mi szeretnel lenni a jovoben, megadja a lehetoseget a tovabb tanulasnak. De ha szakkozepbe mesz, szinte lehetetlen a fosuli, nemhogy az egyetem. Hosszutavon jobban megeri.
2018. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Ez is hülyeség. Ezzel bolondítják a nem értelmiségi családokat, hogy a szakgimivel nem kivonják a gyereket a rendes oktatásból (átengedve a helyet az elitnek), hanem külön jót tesznek vele, a választott szakját nagyon komoly alapokkal kezdheti. Ez humbug, a 4 év szakgimi max fél-egy-két elsőéves tantárgy felületes ismeretét adja, miközben a mateķ, az absztrakt gondolkodás, a nyelvi készségek, a nyelvismeret, amik igazán és ráadásul hosszú távon számítanak, mennek a levesbe.
2018. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszom #8-nak ment, csak közben sokat írtatok.
2018. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
59%

A nyelvi tagozat hasznos es jo, maradj annal!

Nem kell kitunonek lenned, de ha kicsit odateszed magadat tanulasszinten sokkal tobb lehetoseged lesz a jovoben (jobb megelhetes, megbecsult munka, olyan amit szeretsz es nem kell hozza napi 12 orat robotolni mininal berert -mert a szakkozepesek nagy reszet inkabb az utobbi varja sajnos).

Az informatika iranyaban sok egyetem/fosuli van, Mo.-on es kulfolodon is nagy ra a kereslet, es ha latjak majd az oneletrajzodban, hogy gimnaziumot vegeztel az sokkal tobbet dob. Meg egy gimiben sokkal normalisabb gyerekek is jarnak oda, persze szakkozepekben is vannak jofejek, de osszessegeben mindig jobb olyan kozegben lenni mint egy gimiben. Tapasztalat☺️

2018. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm tényleg! Sokat segítettetek!
2018. márc. 17. 14:35
 16/31 anonim ***** válasza:
64%

Ha már programoztál és úgy érzed érdekel, akkor jó választás a szakgimi. Sokkal komolyabb alapokat ad az informatikai irányú egyetemi továbbtanuláshoz.

Elvileg - gyakorlatilag meg a programozni tudó tanárok elmennek programozni, szóval informálódj a suliba járó felsőbbévesektől, hogy mi a helyzet.


Ha még nem programoztál, akkor gimi: jó esélyed van rá, hogy igazából csak felhasználói szinten érdekel az informatika, vakvágány lenne a szakgimi.

2018. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
59%
Nem, ha a programozás érdekel, a lehető legrosszabb választás a szakgimi. Ha ebben az irányban akarsz továbbtanulni, akkor az egyetemi tanulmányaid több mint fele színtiszta matek lesz, a maradék pedig a matekos gondolkodásra építő gyakorlatibb tantárgy.
2018. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Még nem programoztam soha. Na így viszont drukkoljatok nekem légyszi hogy bekerüljek a gimibe! :)
2018. márc. 17. 14:45
 19/31 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, sikerült-e:)
2018. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Rendben!
2018. márc. 17. 14:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!