Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, mi az oka...

Mit gondoltok, mi az oka annak, hogy a magyar egyetemeken a külföldi hallgatók arról panaszkodnak, hogy a magyarok nem túl nyitottak feléjük, és a magyarok is ugyanezt állítják róluk?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt hallomásból mondod?
2018. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért, te random odamész, hogy mizu?

Egyik fél sem megy oda a másikhoz, illetve nincsenek/vagy max 1-2 olyan kötelező közös program, ahol szóba elegyedtek akaratlanul is.

2018. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erről kell beadandó esszét írnom, az oktató adta ki a feladatot... Nincs túl sok ötletem
2018. márc. 18. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A magyar tanulók részéről lehet pl. a nyelvtudás hiánya. A külföldi tanulók pedig, ha nyugati országból jöttek, lenézhetik az ittenieket. Ez persze mind csak feltételezés ;)
2018. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha lenne egy valami welcome esemény, nem nagy durranás meg nem jóval suli időn túl, akkor elindulhatna a kapcsolat. De mi például azt se tudtuk hogy jönnek hozzánk külföldiek, egyszer csak mások is voltak az óráinkon, eltartott egy ideig mire rájöttünk hogy akkor ők most nem csak ideiglenesek. Ők gondolom azért nem jöttek köszönni, mert amúgy is meg vannak szeppenve a sok ismeretlentől és újdonságtól. Mi meg azért nem mentünk oda, mert egy hét után már kicsit érdekes, hogy hi:D Meg én például elég félénk is vagyok odamenni ismeretlenekhez. Családi hangulatú óráink vannak általában, amiken sokszor beszélünk is egymással, de a közös beszélgetés magyarul folyik, szóval ők nem tudnak becsatlakzni, inkább egymással beszélgetnek. Amikor sulis dologgal kapcsolatban nem értettek valamit odajöttek megkérdezni, akkor mondtam nekik hogy ha bármi van nyugodtan kérdezzenek. Viszont váratlan stresszes helyzetben az angolom nem a legtökéletesebb a felsőfok ellenére se, szóval nem kezdeményeztem ezen túli beszélgetést, pedig szerettem volna. Gondolom vannak olyanok, akiknek ennél komolyabb nyelvi akadályai vannak és ez akadályozza meg őket. Szerintem senkiben sincs rosszindulat, csak a kezdetet kéne megváltoztatni, a megismerkedésnek kéne teret adni valahogy intézményesen, akkor a későbbiekben ők is jobban a közösség részei lehetnének.
2018. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!