Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lelkesítenéd a hallgató...

Hogyan lelkesítenéd a hallgatókat hogy aktívabban részt vegyenek az egyetemi életben?

Figyelt kérdés
Pl. show-k, bulik, klubok, esti programok stb.
2018. márc. 19. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy, én elvből nem tennék ilyet. A hallgatók önálló felnőttek, nem kis úttörők, akiket ki lehet vezényelni. A program van az emberért, nem az ember a programért. Ha nincs érdeklődés, akkor a programot kell beszüntetni, nem az embereket csesztetni.
2018. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés hogy hogyan erőltetnéd rájuk, hanem hogy mégis mivel lehetne őket lelkesebbé tenni...
2018. márc. 19. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Értettem, mi a kérdés. De akkor még egyszer: felnőtt emberek, oda mennek, ahova akarnak, nem hisztis bölcsisek, akikre rá kell imádkozni a pulóvert rossz időben.
2018. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Ezek szerint az egyetemi élet "show-k, bulik, klubok, esti programok stb."

Aki csak tanulni, okosodni megy egyetemre, az nem elég aktív?

2018. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak a szakmához kacsolódó programok érdekelnek: konferencia, vendégelőadó, kerekasztal beszélgetés, ilyesmi.

Épp elég időt kell az egyetemen tölteni, bulizni elmegyek a nem egyetemi barátaimmal, rájuk is kell időt szakítani, nem csak egyetemi élet van. Az egyetemi barátaimmal épp elég időt töltünk együtt az órákra várva (pedig őszintén kedvelem őket, de néha többet látom őket, mint a családtagjaimat:S)

2018. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-nek köszönöm a szavaim kiforgatását, jár a keksz érte.

Ha nem tűnt volna fel, a tanórákon kívüli egyetemi élet van a kérdés központjában, ahová a diákok nem tanulni, okosodni járnak, hanem szórakozni, kikapcsolódni.

2018. márc. 19. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsére már nem koptatom az egyetem padjait, úgyhogy megszabadultam a hökösök által keltett degenerált egyetemi hangulattól. Én végig gyűlöltem, hogy próbáltak folyamatosan nyaggatni mindenféle baromságokkal, a kötelező tesi és a diplomához kötelezően teljesítendő "szabadon" választható órák is már önmagukban kiakasztottak, nem volt túl sok szükségem rá, hogy még Facebook falamra ráhányjanak mindenféle kocsmaolimpiás baromságot vagy a kampuszban olyan szórólapokat toljanak az arcomba, hogy a menjek mosogatni az usába című hirdetmények mellett a menjek afterpartyra szarrá vedelni magam más agyhalottakkal.


Minden egyetemi városban rengeteg sportklub van, meg van színház, mozi, kocsma, meg bordélyház vagy amit akartok. Ha sportolni, szórakozni, ismerkedni akarok, akkor képes vagyok sportolni, szórakozni és másokkal képes vagyok ismerkedni is (hihetetlen, nem?), nincs szükségem pár önjelölt takonyarcú szervezéseire.


Én tanulni mentem oda (meg kutatni), és örülök, ha ebben tud segítséget nyújtani az egyetem, vagy a szakmámhoz kapcsolódó elhelyezkedési lehetőségekről tájékoztathat (nem az usába mosogatni B+). Nagyon maximum a politikai érdekérvényesítő képességet kihasználva társadalmi nyomásgyakorlást szervezhetett volna legalább a tudományos élet függetlenségét támadó politikai és áltudományos jelenségek ellen (oltásellenesség, homeopátia, CEU, putyin díszpolgár, egyetemi korrupció, stb), ami mondjuk minden tudományokban érdekelt értelmiségi érdeke. TERMÉSZETESEN politikai akciókról szó sincs, a képzéshez köthető elhelyezkedésben nem segít, a tanulást meg oldjuk meg mi magunk. Nagyszerű! A lényeg, hogy minden héten van lehetőségem 2-es indexű hallgatótársaimmal elmenni pár agyzsibbasztó éjszakai orgiára szétcsapatni magunkat. Ja meg alakult egy lilaszínű hökös banda a főiskola költségvetésünk elsikkasztásából, akik most 1%-os támogatottsággal bohóckodhatnak az ellenzéki médiában.


Én örülök neki, hogy létezik ilyen intézmény. Nem is tudom elképzelni, hogy az egyetemistákkal mi lenne nélkülük.

2018. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!