Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az új 2018 HVG Diploma rangsor...

Az új 2018 HVG Diploma rangsor szerint hanyadik helyen van a Metropolitan Egyetem?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy sokat javult az oktatás színvonala, vélemények?

2018. márc. 19. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Igazából ha van 2016,2017 info az is jöhet.
2018. márc. 19. 18:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszintén: nem tudom. De számít?

Ne haragudj, de annak, hogy hányadik helyen szerepel egy egyetem a HVG diploma rangsorában, és annak, hogy milyen az oktatás színvonala, a világon semmi köze egymáshoz.


"A HVG felsőoktatási rangsorának készítői számos szempontot figyelembe vettek: az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvett hallgatók pontátlagát, a nyelvvizsgával felvettek arányát, a középiskolai tanulmányi versenyen helyezettek számát, a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók számát, valamint az MTA-címmel rendelkező oktatók arányát."


Nyilván kell valami kézzel fogható dolog, hogy a rangsorokat összeállítsák, és jóval egyszerűbb mérni a nyelvvizsgával felvettek számát és a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát, mint az oktatás színvonalát. Nem mellesleg ez jóval objektívebb. Ebből viszont nem szabad messzemenő következtetést levonni. Attól, hogy egy adott intézmény a 16. helyen van hallgatói kiválóságban, az a vizsgált szempontok miatt nem azt jelenti, hogy szebb, okosabb, ügyesebb hallgatók járnak, mint a 22. helyre, hanem azt, hogy több pontjuk/nyelvvizsgájuk/OKTV eredményük volt, mint a 17-nek, de kevesebb, mint a 15-nek. Ennyi.


Lehet, hogy javult a Metropolitanon a képzés színvonala, nem tudom, régen se jártam oda, most se járok, de tudom, hogy vannak nagyon jó oktatók is ott, úgyhogy éppen el tudom képzelni. Viszont akár javult, akár nem, ez a diploma megítélésén nem sokat változtat. A legtöbb munkáltató szemében sajnos nem egy értékes diploma az, amit a Metropolitanon kiadnak. És ezen nem egy diploma rangsor fog változtatni, és főleg nem egyik évről a másikra.

2018. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokat javult, erős középmenzőnyben van. Én egy gazdmenes rangsort láttam az egyik kérdésnél, de rengeteg sulit lever már, pl IBS, SZIE, BGE zalaegerszegi karját, pannon stb. Én is meglepődtem.


"A legtöbb munkáltató szemében sajnos nem egy értékes diploma az, amit a Metropolitanon kiadnak. "


Ezt mivel tudod alátámasztani a rosszindulatú plegykákon kívül? Ugyanis a hivatalos statisztikák szerint 90 valamennyi % elhelyezkedik 3 hónapon belül. Itt gyk-n is ilyeneket olvasok róla:


"Itt végeztem, és lett jó munkám egy multinál (Pontos megnevezése a pozíciónak akit nagyon érdekel: sourcing specialist).

De a többségnek lett jó munkája, minimum egy service desk agent, vagy valami hasonló belépő szintű pozícióval.

Volt egy lány, akit a Deloitte-hoz felvettek, azóta már a Luxemburgi irodában dolgozik, aki nem hiszi, az nyugodtan keressen rá LinkedIn-en Serafin Agnella néven.

Szóval hagyjuk már ezt a kamut, hogy nem lehet vele karriert építeni."

2018. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Állítottam én egy szóval is, hogy nem lehet elhelyezkedni vele? Nem. Állítottam egy szóval is, hogy nem lehet vele karriert építeni? Nem. Azt mondtam, hogy a munkáltatók legtöbbje nem tekint értékes diplomaként a METU-n szerzett oklevélre. Ezt pedig saját tapasztalatra alapozom, közel 10 évet húztam le egy HR tanácsadó cégnél, és magabiztosan kijelenthetem: a legtöbb munkáltató szabályosan irtózik a magánegyetemektől. Konkrét eset volt, hogy a HR-es hölgy a kezembe nyomott egy listát arról a 6-8 egyetemről, ami véleménye szerint méltó a cégükhöz, és mondta, hogy a többi interjúzót, akiket bár behívtak, tévedésből se vegyem fel. Vagy volt olyan, hogy előre kiszedték azokat az önéletrajzokat, amiken nem X, Y és Z egyetem szerepelt...

Erről pedig a támadó jellegű hozzászólásod ellenére sem tehetek, azzal együtt, hogy nem titok: nem vagyok jó véleménnyel ezekről az intézményekről, mert pár éve még írd és mondd, szó szerint olyan hallgatóknak adtak pl. közgazdász diplomát, akiknek fogalmuk nem volt arról, hogy lehet egy kamatos kamatot kiszámolni, vagy mi a különbség egy mérleg és egy eredménykimutatás között (tisztelet a kivételnek). Lehet, hogy nőtt az oktatás színvonala, mondom, nem tudom, de elhiszem, sőt, remélem. Viszont ettől még hosszú évekbe fog kerülni, amíg egy elismert egyetem lesz a METU, vagy bármelyik magánegyetem. Társadalmi szinten, nem a statisztikákban.

Amit pedig idéztél, az szép és jó, annak, aki multis környezetben akar elhelyezkedni. A legtöbb multinacionális vállalat egyrészt nincs tisztában a hazai képzési erőviszonyokkal, másrészt nagy részük egy -véleményem szerint- jóval érettebb felfogású toborzási és kiválasztási rendszert alkalmaz, mint a magyar KKV-k többsége. Legyen egy bármilyen diplomád, beszélj idegen nyelven. Az interjúkon, szituációs gyakorlatokon kiderül, jó vagy-e nekünk. A többire majd mi úgyis megtanítunk. Ilyen környezetben nyilván közel ugyanolyan eséllyel indul az, aki pl. a BME-n diplomázott, és az, aki valamelyik kisebb nevű egyetemen.

De a magyar KKV-k esetén sajnos tényleg nem látom, pályakezdőként nehéz elindulni. Nyilván 2-3 év releváns szakmai tapasztalattal már teljesen mindegy, hogy hol és mit végeztél.

2018. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!