Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok Kisvárdán a...

Mit gondoltok Kisvárdán a besiről?

Figyelt kérdés
Igazából kicsit bajban vagyok mivel nem igazán tudok választani gimik között.Így hát kiváncsi lettem mások véleményére is nem csak a közeli ismerőseim véleményére. Amúgy ha tudtok dolgokat a Kölcseyről,a Vasváriról, a Krúdyról és a Zayről (nyíregyháza) akkor nyugodtan leírhatjátok de nem kötelező
2018. márc. 19. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kisvárda egy félreeső kisváros, mint ahogy neve is mutatja, túl sok jóra ne számítsál


tehetégesebb tanárok messze elkerülik az ilyen városkákat

azok kerülnek inkább oda, akiket máshonnan menesztettek valami miatt...


a diákok is lényegében hasonlóak, környékbeli falvakból verbúválódnak, a követelmény nem túl nagy, ami diákként kényelmes, de egyetemen, posztgradon majd visszaüt


sok ehez hasonló iskola van országszerte, ezek lényegében kirakatiskolák, a kormány által kinevezett igazgató próbálja fenntartani a látszatot, miszerint hogy ha ez nem is a legjobb, de azért egy elég jó iskola


Nyíregyháza Zrínyi, Krúdy, oda menjél inkább, onnan lesz esélyed bekerülni jobb egyetemre, és azt sikerrel, jó eredménnyel elvégezni, hogy majd a doktori iskolába tudjál jelentkezni

2018. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Első válaszoló nagyon el van tévedve.


Kisvárda Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében egy feltörekvő város.

Aláírom, hogy a népesség nem a legjobb.

Ha a Rákócziba mennél, akkor azt igencsak fontolóra kellene venni. Sajnos sok a fekete ott.

De a besi szerintem nem annyira rossz iskola.

Mai eszemmel én is oda mentem volna vagy pedig a Szent László.

Egyik ismerősöm emelet szintű kémia, középfokú német nyelvvizsgával került ki a besiből. 400 felett volt a pontszáma, így most Debrecenben tanul, de bárhova felették volna..

Persze nem csak az iskolán múlik az egész.


Rossz oldal az az, hogy van pár idióta tanár(ezt csak hallottam).


Nem rosszabb, mint egy Nyíregyházán lévő iskola. Ugyanazt itt is el tudod érni.

Szerintem menj nyugodtan Kisvárdába. Ha közelebb van.

Demecsert ha esetleg ismered akkor oda semmiképp se menj, mert én 5 évet ott tanultam. Életem legrosszabb évei voltak.

2018. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Egyébként attól is függ, hogy a kérdező mit szeretne.

Ezt jó lenne tudnunk :)

Mi az ami érdekel kedves kérdező. Mi az erősséged?

2018. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Édesanyám a 80-as évek végén,90-es évek elején a Besibe járt. Akkor (és most is) Kisvárda legjobb gimnáziuma.

Ma Kaposváron élünk,ide költözött anyám (még sehol sem léteztem) apámhoz,de így is sok jót hallottam a nyíregyházi Zrínyiről. Véletlen egybeesés,de nálunk is ez a legjobb igaz,általános iskola,és a legrosszabb a Rákóczi. :)) A kisvárdai Rákócziról nem tudok semmit.

Ha így leírtál a kérdésedbe egy nyíregyházi gimit,akkor tedd a listádba a Zrínyit is. Ha neked ez túl megterhelő lenne,akkor a Besi.

Kisvárda pedig fejlődik,nyaranta megyek oda nagyszüleimhez,csak ámulok. A fenti városrész,főteret,hivatalt szépen felújították. Az utcák nem mocskosak,a virágok szépen el vannak ültetve. Hát,a lakosság sehol sem olyan Magyarországon,mint régen,a (elnézést a kifejezésért) lepusztultabb réteg valamiért jobban gyarapodik szinte mindenhol.

2018. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kisvárda nekem az egyik kedvenc városom.

Igaz, sok az abnormális ember, de erről maga a város nem tehet.

Fejlettség tekintetében pedig már lassan nagy városi színvonalát fog hozni.

Most építik a nagyállomást(vasút)

Deichmann is van már a városba.

És a főtér jobb, mind Nyíregyházán a sétáló én szerintem.

Bár Nyíregyházát én alapvetően gyűlölöm. Ha most kellene választani, akkor a Besibe mennék vagy pedig szent László iskola.


Ez a Rákóczi régen volt jó, amikor az igazgató nem a mostani ember volt.

Igazgatóhelyettes asszony pedig 2 mondattal belopta magát a szívembe. Szóval annyira lekezeloen beszélt, hogy az egész iskolától elment a kedvem. Sztori az, hogy informatikai rendszergazda okj(2 éves érettségi utáni képzésre) jelentkeztem. Telefonon felhivtak, hogy menjek be, mert mondani akarnak valamit, telefonon keresztül nem nyögte ki a drága nőszemély. Bementem az iskolába és az igazgató helyettes asszony mondta, hogy vagy vendéglátás szervező vagy mechatronikai technikus. De nem ilyen szépen. Döntse el! Vendéglátás szervező vagy mechatronikai technikus jó lesz?

Mindegy, ezt itt úgy sem tudom átadni. Ez szeptember elsején volt.

De szerencsére mondtam nekik, hogy gondolkodom rajta a hétvégén és majd hétfőn vissza megyek, azóta sem voltam ott. Nem vagyok rasszista, de tele van fekete fekete cigányokkal az iskola.


Besi jó döntés szerintem. A Zrínyi azért nem rossz mert a tanárok nagy része közvetlen stb ahogy én hallottam.

Besiben pedig van egy kettő akinek nincs kint a négy kereke.

2018. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!