Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A sorrendváltoztatás után...

A sorrendváltoztatás után kitesznek új ideiglenes listát a középiskolák?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy van olyan gimnázium, amelyben a diákok új tagozatokat jelölhetnek meg, akkor én lejjebb csúszhatok még a listán.A végén még emiatt nem vesznek majd fel a kiszemelt gimnáziumba. Ezt szeretném látni, mi a helyzet a módosítás után. Szerintetek van erre lehetőség vagy ki kell várni az április végét?

2018. márc. 23. 11:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ez jó kérdés. Én is kíváncsi vagyok rá.
2018. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!!!
2018. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nyugodtan írj e-mailt a kiszemelt sulinak és kérdezd meg benne. A Titkárság válaszolni fog az e-mailedre.
2018. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tök fölösleges tudnod, változtatni úgysem tudsz rajta. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a sorrend változtatásával jobban be tudnak kerülni egy suliba. Pedig ettől nem kerülsz előrébb, csak azt éred el esetleg, hogy nem kerülsz be egy jobban kívánt helyre, pedig pont befértél volna, de te hátrébb soroltad...
2018. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem szoktak
2018. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek. A fiamnak az egyik gimnáziumban pl. elfelejtették hozzáadni a szóbeli pontjait a többihez (miután szóltam, nekem megmondták, így hányadik lett), de azt is, hogy nem módosítanak a netre kitett ideiglenes listán emiatt.


Persze ez érdekes gondolatokat vet fel, hiszen nem én vagyok az egyetlen, akivel ez megtörtént, így simán lehet, hogy van olyan gyerek, aki azt hiszi, X. az ideiglenes listán, de valójában már hátrébb csúszott pár hellyel iyen kis hibák miatt. (Jó, nálunk elég hátul van a listán így a srác, de miért ne lehetne ugyanez olyannal, aki előrébbre kerül?)

2018. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: bocs, félreértettem a kérdésedet. Szóval a módosítások után nem tesznek ki új listát a sulit, várni kell április 20-ig.


(Az általam leírt sztori csak azt mutatja, hogy még a jelenleg fent lévő ideiglenes listák sem biztos, hogy a valóságot mutatják.)

2018. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen. De én most megnyugodnék, ha tudnám, hogy ezen a helyen maradok,de attól félek, hogy most sokan bekerülnek majd elém és én meg emiatt kerülök arra a helyre, ahonnan már semmi esélyem nincs. :(
2018. márc. 23. 21:42
 9/13 anonim válasza:
A 4. válaszolónak írnám, attól még, hogy valaki új tagozatot jelöl és mondjuk második helyre teszi az előtte első helyen lévő dolgot nem kerül hátrébb. A hely ugyan úgy megmarad! Ha nem veszik fel az elsőként írt tagozatra, de a másodikra igen, akkor a második helyről ugyan annyi esélye van bejutni.
2018. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Kedves kérdező! Áprilisban teszik ki a végleges pontszámot, vannak sulik, akik kicsit előbb. Nézd meg a suli honlapján, ahova jelentkeztél. Sajnos jogos a félelmed, előfordulhat, hogy hátrébb kerülsz, de sokan kiesnek majd előled is. Mi a Madách haladó németét írtuk be elsőnek, nem gondoltuk, hogy a kezdő angol, haladó német tagozatra kisebb lesz a jelentkezés. Ezért most módosítottunk és azt a tagozatot írtuk be elsőnek. Eleve többre megyünk vele, másrészt meg helyezésben is ott huszonvalahanyadikok vagyunk, míg a másikon csak harminc valahanyadikak. Ismered a felvizs.ga webhelyet? Ez egy kalkulátor, mely évekre visszamenőleg megmutatja, hogy az utolsó gyereket hanyadik helyről vették fel. Támpontot adhat arra, hogy bejutsz, vagy sem. Szerintem tagozatot nem módosítanak olyan sokan, hogy nagyon hátrébb kerülj. Illetve gondolj bele, van, aki pont a Te általad megjelölt helyről módosít egy másik tagozatra. Szóval fel a fejjel! Szorítok, hogy bekerülj! Megkérdezhetem hova jelentkeztél és hanyadik vagy?
2018. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!